Prezydent Bronisław Komorowski w Raciborzu [WIDEO]

41

Prezydent RP Bronisław Komorowski na własne oczy zobaczył plac budowy zbiornika Racibórz Dolny. Tym razem pogoda nie przestraszyła głowy państwa. Prezydent RP Bronisław Komorowski w Raciborzu ZDJĘCIA >>>

17 września z wizytą do Raciborza (Brzezie) przyjechał Prezydent RP Bronisław Komorowski. Miejsce spotkania nie było przypadkowe – to właśnie w Raciborzu-Brzeziu zainstalował się już generalny wykonawca zbiornika Racibórz Dolny, budowlany gigant Dragados. Na tle pracujących maszyn, w ulewnym deszczu, prezydenta powitali wojewodowie śląski i opolski.

- reklama -

 

 

 

Wizyta Bronisława Komorowskiego trwała niespełna pół godziny. Prezydent wysłuchał krótkiej prezentacji Tomasza Cywińskiego (p.o. dyrektora RZGW Gliwice) nt. budowy zbiornika, a także obejrzał plansze dotyczące znalezionych na terenie budowy zbiornika odkryć archeologicznych. Następnie wygłosił krótkie przemówienie na temat znaczenia budowanego zbiornika dla ochrony przeciwpowodziowej dorzecza Odry oraz specustawy z 2010 roku (Bronisław Komorowski pełnił wówczas obowiązki Prezydenta RP oraz Marszałka Sejmu RP), dzięki której po latach stagnacji udało się przejść od planów budowy zbiornika do ich wykonania. – To nie były tylko i wyłącznie kwestie finansowe, że to nie ruszało, to był problem niemożliwości stworzenia odpowiednich ram prawnych. Zostało to przełamane w wyniku specustawy z 2010 r. Pełniłem wtedy obowiązki marszałka Sejmu i głowy państwa jednocześnie. Cieszę się, że tamta ustawa, która była efektem współpracy w bardzo szerokim układzie politycznym, z udziałem wszystkich środowisk politycznych, daje dobre efekty w postaci ewidentnego przyspieszenia i przyzwoitych form wywłaszczeń, zmian właścicielskich na tym terenie – podkreślił prezydent.

Na spotkaniu z prezydentem pojawili się najważniejsi politycy samorządowi z regionu – starosta raciborski Adam Hajduk, prezydent Raciborza Mirosław Lenk, starosta wodzisławski Tadeusz Skatuła, wójt gminy Lubomia Czesław Burek, wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki. Nie zabrakło posła Henryka Siedlaczka. W spotkaniu uczestniczyła również prezes Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Gabriela Lenartowicz.


Wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odbyła się w miejscu, gdzie na powstać czasza zbiornika Racibórz Dolny. Tym razem deszczował aura nie odstraszyła prezydenta, a wizyta odbyła się zgodnie z planem. Polecamy również: Prezydent Komorowski przestraszył się pogody?

Prezes WFOŚiGW w Katowicach mówiła o wkładzie instytucji w przygotowanie budowy raciborskiego zbiornika. – Biorąc pod uwagę skalę całej inwestycji, nasz wkład był mały, bo czym jest 11 milionów wobec kilkusetmilionowego przedsięwzięcia – stwierdziła. To były jednak pieniądze, które pozwoliły na uratowanie, przygotowanie i zaktualizowanie niezbędnej dokumentacji na czas i zostały przyznane przez nas w kryzysowym momencie – wyjaśniła Gabriela Lenartowicz

/Wojciech Żołneczko/

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

41 KOMENTARZE

 1. Wielkie wydarzenie dla naszej dzielnicy.

 2. !!!

  Już czekam na komentarze PISiorów, że pokazówka, że po co ta szopka itd. Prawda taka ze nie potrafimy sie cieszyc z tak wielkich wydarzen a dzis o raciborzu bedzie w calej Polsce! Jestescie w stanie to przelknac, wzbic sie ponad swoje spiskowe teorie i zauwazyc range tego, ze glowa panstwa przyjechala do Raciborza?!!?

 3. PiSor

  przyjechał, pojechał…i co z tego? a zapłacimy za tą wycieczkę my. większy pożytek byłby z niego gdyby wziął się do roboty…

 4. ...

  fakt faktem, gdyby nie komorowski to budowa zbiornika w ogóle nie doszłaby doskutku, poprzednia władza cackała się z mieszkańcami nieboczów i lubomii, dopiero scpecustawa pozwoliła na ich wywłaszczenie, juz nie bedziemy trząść portkami przy każdym deszczu…

 5. to juz sie ruszylo 😉 tam sprzet juz pracuje.. to juz jest fakt i nikt nie zaprzeczy, ze to zasluga m. in. komorowskiego!!

 6. kama

  Macie błąd w 2010 Bronisław Komorowski był marszałkiem Sejmu:)

 7. hmmm

  był marszałkiem Sejmu, ale po śmierci prezydenta Kaczyńskiego siłą rzeczy był p.o. (pełniącym obowiązki) prezydenta rp

 8. kama

  Tak był marszałkiem Sejmu i pełnił obowiązki prezydenta po katastrofie Smoleńskiej.

 9. hah

  po takim wychłodzeniu to tylko herbata z prądem 😀

 10. PRL pelna geba… przyjechal pierwszy sekretarz, popatrzyl, cos pokazal, poklepal sie po plecach z lokalnymi kacykami i tyle… edward gierek cfaj

 11. Krzysio to znów ty, taki miły do władzy.

 12. [b]@kama[/b], wyraziłem się nieprecyzyjnie – pełnił obowiązki Prezydenta RP i jednocześnie był Marszałkiem Sejmu RP. Poprawiłem i wszystko powinno być jasne. Dziękuję za zwrócenie uwagi 😉

 13. Leto

  Drugi wpis… to takie małomiasteczkowe… Prezydent przyjechal i co? mamy ogladac wszystkie dzienniki i wszystkie portale bo prezydnet byl w racu? co to zmienia? wstaniesz jutro i raciborz bedzie inny??!!!?

 14. PISiorki siedzą cicho bo im by języki spuchły, gdyby musieli przyznać że tak wyczekiwana inwestycja doszła do skutku dzięki znienawidzonym szkodnikom z PO!

 15. na kolana padnij! chcę tylko przypomnieć o nieprawidlowościach przy budowie zbiornika wskazywanych przez NIK tj.złe gospodarowanie środkami finansowymi! i inwestycyjne prowizorki tak charakterystyczne dla POwiaków..poprzednikowi radzę też zapoznać się ze stanowiskiem Rady Kapitanów Żeglugi Śródlądowej na temat tej inwestycji.wówczas okaże się,że blask fleszy,huczne imprezy przykrywają jak zwykle prowizorkę .radzę też POprzednikowi zapoznać się z tzw.zmianą „montażu finansowego”inwestycji( nie wie kolega o co chodzi/)który obciąży budżet państwa wskutek niewlaściwego wykorzystania dotacji unijnych! ale grunt to poużywac sobie w bluzgach. na partii ktora rządziła 6 lat temu .dixi!

 16. pikuś

  @POprzednikowi- Zapomniałeś napisać w którym roku, to było o czym piszesz. Nawt sukces rozpoczęcia tej budowy dla dobra nas wszystkich w g…o chcesz obrócić, byle swojego guru na fali utrzymać. Znalazł się manipulator z Bożej łaski.

 17. Oprócz inwektyw zero konkretów! Nie dziwi mnie to! Będzie POputczik łaskawy zaPOznać się z wystąpieniami kontrolnymi i pokontrolnymi NIK z maja 2012r( proszę nie mówić,że rządził wtedy pis)-także na stronach internetowych są publikowane…a stanowisko Rady kapitanów Żeglugi jest z czerwca 2013 roku. I proszę nie imputować mi niecelowości budowania zbiornika!

 18. ktoś

  Raciborzanie ,opamiętajcie się poziom Waszej dyskusji świadczy o Was …

 19. Jaki prezydent taka dyskusja .Obecny prezydent Komrowski do pięt nie dorasta św.pamięci prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu czy św pamięci wielkiemu patriocie prezydentowi Kaczorowskiemu.

 20. pikuś

  @jaki prezydent. To twoje odczucie, ja jestem innego zdania. Jakie, to zasługi możesz przytoczyć? Co uczynił np. dla nas raciborzan? Oczy ci się otworzą, jakie zmaczenie ma ta inwestycja gdy nie daj Boże do 2017 roku nastąpi jakaś wielka powódź. Ludzi należy krytykować ale też docenić za dobre inicjatywy, a nie polityczne rozfrywki urządzać.

 21. POpracuj nad ortografią . POpracuj nad myśleniem-dobry prezydent to ten ,który coś zrobi(ł)dla Raciborza?Przecież to POziom dyskusji żenujący.POczytaj konstytucję a zwlaszcza o Prezydencie i wyluzuj!

 22. Przyjechał, pojechał, już pewnie zapomniał, że nerdy będą się spuszczać w internecie jeszcze przez dwa tygodnie:D żal.pl!!!!!!!!

 23. Zgadzam się z Toba w 100%.Wielu ludzi nie ma wiedzy co sie dzieje w Polsce .Stąd takie wpisy broniące pozerów i polityków jak z igły wziętych z targowicy .Dobrze nazwano to w Warszawie określając dzialanie premiera Tuska i prezydenta Komorowskiego po imieniu.

 24. pikuś

  Popierajcie się,popierajcie i tak daleko nie zajdziecie.

 25. .Wśród respondentów, którzy negatywnie oceniali Bronisława Komorowskiego pojawiały się opinię, że jest on:
  – osobą mało inteligentną (pojawiały się określenia: [i]analfabeta, dureń, ignorant, kołtun, prostak, tuman, osioł[/i]), 782 razy
  – osobą niemrawą i niesamodzielną (pojawiały się także określenia: [i]fajtłapa, nieenergiczny, pachołek Tuska i Putina[/i]), 544 razy
  – działa na szkodę Polski i Polaków (wymieniano różowy patriotyzm
  Komorowskiego – wyśmiewano akcję „Orzeł może”, wytykano mu podpisanie
  ustawy wydłużającej wiek emerytalny a także zarzucano iż jest najgorszym
  prezydentem od czasów Jaruzelskiego i nazywano [i]zdrajcą[/i]), 431 razy.

 26. pikuś

  Nie masz swojego rozumu, że sondażami się zachłystujesz? To dlaczego jest ciągle na 1 miejscu zaufania publiczneg? Napisz co napisali o innych np. twoich bożyszczach ,porównaj i podziel się swoim odkryciem. Typowy przykład manipuluwania ludźmi. Wybiórczych analiz się nie podaje, jak już to zestawienie i wtedy możnaporównać, co i tak nie daje obrazu rzeczywistości.

 27. mnóstwo błędów w video. Największy i rażący: Pan, który podpisany jest jako Augustyn Bombała, to tak naprawdę p.o. dyrektora RZGW – Tomasz Cywiński. Pan redaktor – muszę ze smutkiem przyznać – nie miał pojęcia z kim ma do czynienia

 28. Łączna liczba głosów pozytywnych: 1040 – 43 %
  Łączna liczba głosów negatywnych: 1360 – 57%
  Najwięcej głosów pozytywnych Bronisław Komorowski zdobył w:
  1) Województwo Kujawsko – Pomorskie: 89
  2) Województwo Lubuskie: 85
  3) Województwo Pomorskie: 81
  Najwięcej głosów negatywnych Bronisław Komorowski zdobył w:
  1) Województwo Małopolskie: 123
  2) Województwo Podkarpackie: 110
  3) Województwo Podlaskie: 97
  Wśród respondentów, którzy pozytywnie oceniali Bronisława Komorowskiego pojawiały się opinie, że jest on:
  – osobą inteligentną, 427 razy
  – bezkonfliktowy, 215 razy
  – najlepszym prezydentem od lat, 182 razy
  – patriota, 108 razy
  Wśród respondentów, którzy negatywnie oceniali Bronisława Komorowskiego pojawiały się opinię, że jest on:
  – osobą mało inteligentną (pojawiały się określenia: analfabeta, dureń, ignorant, kołtun, prostak, tuman, osioł), 782 razy
  – osobą niemrawą i niesamodzielną (pojawiały się także określenia: fajtłapa, nieenergiczny, pachołek Tuska i Putina), 544 razy
  – działa na szkodę Polski i Polaków (wymieniano różowy patriotyzm Komorowskiego – wyśmiewano akcję „Orzeł może”, wytykano mu podpisanie ustawy wydłużającej wiek emerytalny a także zarzucano iż jest najgorszym prezydentem od czasów Jaruzelskiego i nazywano zdrajcą), 431 razy.

 29. bol 1

  Funkcjonowanie dworu królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II kosztuje
  mniej, niż polscy podatnicy przeznaczają na utrzymanie kancelarii
  Bronisława Komorowskiego. Jeszcze w 2011 utrzymanie Komorowskiego
  kosztowało 171 milionów złotych, obecnie koszty poszybowały w górę o
  jedyne 8 okrągłych baniek.
  Wydatki Pałacu Buckingham w roku
  podatkowym 2012/2013 wyniosły 33,3 miliony funtów (168,5 mln złotych),
  czyli circa o jakieś 900 tysięcy funtów więcej niż rok wcześniej.

 30. pikuś

  @bol i uzupełnienie sondażu- Te dane macie z Trwam,Radio Maryja czy Gazety Polskiej?
  Lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać.

 31. dol 1

  Order Virtuti Militari to najwyższe polskie odznaczenie wojskowe przyznawane za wybitne zasługi w boju. Virtuti Militari oznacza po łacinie Męstwu wojskowemu. Bronisław Komorowski przemawiając do zgromadzonych powstańców w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego przeinaczył nazwę orderu – Virtuti militarne – wybełkotał prezydent Bronisław Komorowski po czym szybko się poprawił. Parafrazując słowa Komorowskiego, „jaki prezydent, takie odznaczenie”.

 32. „I to nas niesłychanie na duchu podtrzymuje,że przeciwko nam są tylko idioci i szuje”(autora cytatu POszukaj u W.Łysiaka)!

 33. pikuś

  Łgacie jak najęci. Masz pecha bo akurat tam byłem nawet fotki i nagrania mam. Za takie paszkwile możecie odpowiadać, co jak co ale odznaczenie państwowe jest od zarania i tylko cham może się tak o tym odznaczeniu wyrazić . Przed krzyżem plackiem a poza nim z nożem w plecy -taka wasza postawa:(

 34. pikuś

  I zastanów się w końcu czy jesteś bol1 czy dol 1- pewnie wszystkie tu wpisy, to jedna i ta sama osoba. Ze stylu pisania można wnioskować. Znalazł się „bohater” w łganiu na forach , co nawet nicka nie potrafi sobie dobrać.

 35. Widać że masz problemy czytania ze zrozumieniem przeczytaj raz jeszcze i będziesz wiedzial kto jest tym jak go nazwałeś „chamem „który tak o krzyżu się wypowiedzial .Nie strasz odpowiedzialnością bo nikt tu nic złego nie zrobił ani nie napisał pomylileś się chyba stalinizm już dawno minąl komuna też choć twoj idol Bronisław Komorowski za doradców sobie bierze starych komunistow i ktorzy mają na sumieniu niewinną krew Polaków .Czasy zastraszania się definitywnie skończyly Jesteś biednym nieszczęsliwym człowiekiem który szkodzi temu miastu i krajowi .

 36. @pikus

  Łgasz ty tu na tym i innych forach .Imputując katolikom że modlą się pod krzyżem a potem kogoś w plecy nożem jest obrazą uczuć religijnych krzyża i katolików .Ziejesz nienawiścią pomodlę się za ciebie nieszczęsniku żebyś nas więcej nie obrażal i zmienił zdanie na temat kościoła.

 37. pikuś

  Nie wypowiadałem sie n nigdzie na temat Kościola ale na temat waszych obraźliwych i zakłamanych wpisów. Modlić się za mnie musisz, bo taka modlitwa od oszczercy i tak nic nie da. Sam potrafię się modlić, bez obaw.

 38. pikuś

  korekta- modlić się za mnie nie musisz……

 39. Przeciez nic nie słychać, redakcja chyba jaja sobie robi. I to za czyjeś pieniądze…. masakra

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here