Coraz bliżej otwarcia nowej hali raciborskiej SMS

0

W decydującą fazę wkraczają prace przy budowie nowej hali Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Powstający obiekt będzie jedną z największych w Polsce hal sportowych, wybudowanych przy szkole.

 

- reklama -

 

 

Aktualnie trwają przygotowania pod wylewkę głównej płyty hali na której będzie nawierzchnia tartanowa. Na dniach powinien także rozpocząć się montaż konstrukcji dachu – informuje Arkadiusz Tylka, dyrektor placówki. Wszystko wskazuje na to, że w drugim semestrze szkolnym młodzież będzie mogła ćwiczyć i trenować już w nowym miejscu. Parametry techniczne budowanej hali mogą robić wrażenie. Długość – 120 metrów, szerokość – prawie 60 metrów. Uczniowie raciborskiej SMS będą mieć do dyspozycji 200 – metrową bieżnię i dwa boiska wielofunkcyjne. O

 

prócz krótkich sprintów hala umożliwi również trenowanie koronnego dystansu Artura Nogi – jednego z bardziej znanych absolwentów raciborskiej SMS, olimpijczyka z Londynu, czyli biegu na 110 metrów przez płotki. Wszystko za sprawą specjalnych drzwi, które będą otwierane w trakcie treningów i zawodów, co spowoduje, że wybieg zawodnicy zakończą już poza terenem hali. Inwestycja ma zamknąć się w kwocie 13 mln zł. Środki na realizację tego projektu pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego, który jest organem prowadzącym placówki, Ministerstwa Sportu , a także Powiatu Raciborskiego. Czekając na oddanie nowej hali, ZSOMS w Raciborzu w międzyczasie przeprowadził remont dwóch istniejących już sal gimnastycznych. W obu przypadkach została wymieniona nawierzchnia na nowy parkiet dębowy.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here