Powstaje strategia rozwiązywania problemów społecznych

0

Na podstawie ustawy o pomocy społecznej Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu przystąpiło do tworzenia strategii rozwiązywania problemów społecznych w powiecie. Odbyło się już pierwsze spotkanie w tej sprawie.

Pierwsze spotkanie partnerskie w ramach przygotowań strategii odbyło się 17 września w sali konferencyjnej zamku piastowskiego z udziałem przedstawicieli różnych instytucji, stowarzyszeń i organizacji społecznych. Ciekawą prezentację w celu sporządzenia strategii, metodologii działań oraz  przedstawienie ujęcia strategicznego jako narzędzia zarządzania w sferze publicznej przedstawił ekspert ROPS Andrzej Tomeczek socjolog, wykładowca Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, posiadający wieloletnie doświadczenie trenerskie w tej dziedzinie.

- reklama -

Jeszcze w bieżącym roku odbędzie się kilka warsztatów tematycznych, prowadzonych przez Andrzeja Tomeczka a następnie powstaną grupy interdyscyplinarne w skład których wejdą przedstawiciele różnych organizacji i środowisk lokalnych. Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Klaudia Jasion z PCPR. Opracowanie wspólnego projektu dla całego powiatu pozwoli na szerokie, aktualne i skuteczniejsze rozpoznanie oraz rozwiązywanie niektórych problemów społecznych.

 

 

 

/ Mak/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here