Bonifikata (jednak) dla wszystkich

5

O upust w opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność nieruchomości będą mogli ubiegać się wszyscy, bez względu na stan portfela – radni uznali argumenty radnego Jarosza, nie prezydenta Lenka.

Zgłoszony wcześniej projekt uchwały zakładał nawet dziewięćdziesięcioprocentowy upust, ale ubiegać o niego mogli się tylko ci, których dochód na głowę na członka gospodarstwa nie przekraczał ok. 1,8 tys. zł. W ubiegłym tygodniu obiekcje wobec takiego zapisu zgłosił wiceprzewodniczący rady Artur Jarosz, protestując przeciwko "różnicowaniu obywateli i karaniu tych, którzy lepiej zarabiają bo są pracowici i zaradni". Działo się to na komisji gospodarki miejskiej. Kilka dni później, podczas komisji budżetu, Jarosz uzyskał poparcie Dawida Wacławczyka. A jako, że przeciwko usunięciu zapisu o dochodzie był tylko Tomasz Kusy (siedmiu członków komisji wstrzymało się od głosu), wzmiankowany ustęp wykreślono ( Więcej szczegółów tutaj ), mimo argumentacji Mirosława Lenka o niekorzystnym wpływie takiego kroku dla budżetu miasta.

- reklama -

 

Dziś odbyło się głosowanie nad uchwałą w zmienionym kształcie. Zarówno Jarosz, jak i prezydent Lenk, podtrzymali swe stanowiska. Bardziej przekonujący dla radnych okazał się ten pierwszy, stąd o bonifikatę będzie mógł się ubiegać każdy posiadacz nieruchomości na podstawie użytkowania wieczystego.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ——————————————–

 

zobacz także:

 

Prezydent kontra radni. Bonifikata nie dla bogatych?

– Jeśli dajemy przywilej, to dajmy go wszystkim, nie tylko tym gorzej sytuowanym – uważa radny Artur Jarosz w odniesieniu do bonifikaty w opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego nieruchomości w prawo własności.

 

 

Remont Zamkowej. Zdążą przed otwarciem aquaparku?

Czerwiec 2014 roku to zdaniem prezydenta Lenka realny termin oddania do użytku ul. Zamkowej po remoncie. Wiadomo, że będzie ona dwukierunkowa i pozbawiona możliwości parkowania. Co jeszcze mówią władze o remoncie?

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

 1. Agip

  OJJ czyżby Lenk utracił poparcie koalicji. Ale słusznie radni koalicji poparli wniosek Jarosza WSZYSCY MIESZKAŃcy RÓWNI.Brawo Radni koalicji za odwagę i traktowanie rÓwno mieszkańców.

 2. Afik

  Ludzie !!! Lenk musi odejść !!! Ten facet nie ma zielonego pojęcia o rządzeniu miastem. Przykre ale prawdziwe.

 3. cyrk

  Dobrze, że radni rozumu nabrali. Pewnie i tak wojewoda zanegowałby te zależności od dochodu. Ale po co osmieszać się na zewnątrz. Dosyć cyrku już u nas:)

 4. brawo

  gratuluję p.Arturze konsekwencji-tylko zdrowe ryby plyną pod prąd!

 5. Radni trochę przysypiali bo zagłosowali według logiki a nie zgodnie z dyscypliną koalicyjna. 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here