Wspinanie w wieży może kosztować nawet 2 miliony

5

Należąca do ZWiK wieża ciśnień w pełni nadaje się do urządzenia w niej ścianki wspinaczkowej – tak wynika z niedawnej  wizytacji obiektu. Problem w tym, że koszt jest nieporównywalnie wyższy, niż pierwotnie w Arenie Rafako.

O zamiarze wybudowania ścianki wspinaczkowej w wieży ciśnień informowaliśmy po sierpniowej sesji rady miasta . Wkrótce po tym urzędnicy  wraz z wodociągowcami wizytowali obiekt oceniając go pod kątem możliwości realizacji wspomnianego przedsięwzięcia.

- reklama -

 

Budowla od dłuższego czasu stoi pusta, i nic nie stoi na przeszkodzie, by służyła właśnie miłośnikom wspinaczki. Możliwe jest to zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Problem rozbija się o koszty. O ile podobna ścianka w Arenie Rafako była szacowana na kilkadziesiąt tysięcy złotych, to już teraz jest to – wg szacunków prezydenta – od 500 tysięcy nawet do 1,5-2 milionów, w zależności od zaawansowania. Miasto nie jest w stanie wyłożyć tyle jednorazowo, stąd trzeba będzie aplikować o środki zewnętrzne, a także rozłożyć przedsięwzięcie na dłuższy okres.

 

Jak poinformował prezydent, pierwsze pieniądze na ściankę mogą być przeznaczone już w przyszłym roku.

 

Paweł Strzelczyk

 

 —————————————–

 

zobacz także:

 

Ścianka wspinaczkowa w wodociągowej wieży ciśnień?

Nie dojdzie raczej do skutku planowana od dawna budowa ścianki wspinaczkowej w Arenie Rafako. Magistrat wraz ze stowarzyszeniem wspinaczkowym zastanawiają się nad innymi lokalizacjami. Jeną z nich jest raciborski ZWiK.

 

 

219 tys. zł na parki i skwery. Na co zostaną wydane?

Kiedy w parku Roth stanie toaleta, jakie skwery, parki i zieleńce doczekają się najszybciej renowacji oraz co będzie ze słynnym kotłem-olbrzymem na wodzionkę – radni miejscy wzięli pod lupę stan raciborskich parków.

 

- reklama -

5 KOMENTARZE

 1. ja mam kącepcję za małe pieniondze to pobudować
  krok1. na bierzni co otacza pienkny miejski stadion osir poutykać kołki…
  krok2. mamy pienką ścianę wspinaczkowom… co z tego że poziomom ?
  alpinizm poziomohoryzątalny/ enewemnenent na śfaitowom skale

  dzienkuje za uwage

 2. W sensie, że o co chodzi. Jeśli to ma być kilkanaście razy tańsze, to dlaczego nie robić takiej ścianki w Rafako?

  Nie do końca rozumiem sens tego artykułu… Bo wniosek nasuwa się jeden, nasz/nasi miłościwie panujący mają za dużo publicznych pieniędzy, zrabowanych nam, obywatelom i sami już nie wiedzą jak je wydać/roztrwonić?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here