Policjanci debatowali o bezpieczeństwie na stadionach

0

Zagrożenia jakie niesie organizacja meczów piłki nożnej, w szczególności  kwalifikowanych jako mecze podwyższonego ryzyka – to tematyka spotkania funkcjonariuszy z całego regionu, które odbyło się w KKP Racibórz.

23 września roku na terenie Komendy Powiatowej Policji odbyło się spotkanie na temat organizacji i zabezpieczenia imprez masowych, w której uczestniczyli przedstawiciele Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, jak również przedstawiciele Komend Miejskich Policji w Rybniku, Jastrzębiu Zdroju i Komend Powiatowych z Raciborza, Wodzisławia Śląskiego, a także przedstawiciele Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach oraz przedstawiciele klubów piłkarskich IV ligi i niższych klas.

- reklama -

Podczas debaty omówiono i przedstawiono zagadnienia dotyczące zagrożeń jakie niesie za sobą organizacja imprez masowych jakimi są mecze piłki nożnej, a w szczególności te które kwalifikowane są jako mecze podwyższonego ryzyka. Spotkanie pozwoliło uczestnikom przybliżyć zagadnienia i obowiązki jakie spoczywają na organizatorach imprez masowych, które muszą być spełnione aby otrzymać zgodę na organizację takowej imprezy. Omówiono także działania policji jakie podejmuje w trakcie działań związanych z naruszeniem porządku w trakcie meczu czy też innej imprezy masowej.

 

źródło: KPP Racibórz

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here