R. Myśliwy interpeluje: Kasprowicza i Lwowska dwukierunkowe

0

Z początkiem września zakończył się remont ul. Kasprowicza. Radny R. Myśliwy zapytuje prezydenta, czy rozważane jest przywrócenie na ul. Kasprowicza ruchu dwukierunkowego, tak aby ułatwić dojazd do pobliskiej szkoły i biblioteki.

Remont ulicy Kasprowicza udało się przeprowadzić zgodnie z założonym terminem, jednakże ruch na drodze pozostał jednokierunkowym. O przywrócenie ruchu w obu kierunkach na ulicy interpeluje do prezydenta Mirosława Raciborza radny Robert Myśliwy. Treść interpelacji przytaczamy poniżej.

- reklama -

Niespełna miesiąc temu zakończył się generalny remont ulicy Kasprowicza. W ramach inwestycji nie tylko poprawiono nawierzchnię drogi ale także poszerzono chodnik, przy którym powstały nowe zatoki parkingowe na kilkadziesiąt aut. Niezależnie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna wzbogaciła się o nowe miejsca parkingowe, gdy gmina przekazała jej niezagospodarowany wcześniej fragment działki szkolnej przylegający do Orlika.

Intensywne prace przy remoncie ul. Kasprowicza trwały do ostatka. Zobacz jak przebiegał remont ul. Kasprowicza – zdjęcia>>>


W związku z powyższym mam pytanie. Czy wraz z nowym standardem drogi rozważano zmianę organizacji ruchu na ulicy Kasprowicza? Może warto by przywrócić ruch dwukierunkowy w tym miejscu? Dziś by dostać się do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu lub biblioteki należy objechać ten kwartał albo od ulic Wojska Polskiego i Klasztornej lub Karola Miarki i Ogrodowej. To pewne utrudnienie, dla którego trudno znaleźć uzasadnienie.

Do analogicznego rozwiązania – moim zdaniem – dojrzała ulica Lwowska. Budowa parkingu w tzw. studni otoczonej remontowaną właśnie Wileńską oraz Ogrodową i Opawską, powinna rozwiązać dotychczasowe problemy parkingowe mieszkańców pobliskich bloków. Ponadto przy ulicy Lwowskiej znajduje się duży komercyjny parking. Plac Arki Bożka został sprywatyzowany i miejmy nadzieję, że w nieodległej przyszłości zostanie zabudowany kompleksem mieszkalno-handlowym, przy którym z pewnością powstaną kolejne miejsca parkingowe. Dziś prawo budowlane dość precyzyjnie reguluje te kwestie. Znajdują one także swe odzwierciedlenie w zapisach planu zagospodarowania przestrzennego. Zastawiona lewostronnie autami jednokierunkowa ulica Lwowska z całą pewnością może być utrudnieniem przy realizacji przyszłej inwestycji. Stąd zasadne – jak się wydaje – jest pytanie o sens utrzymania jednego kierunku ruchu na ww. drodze. Proszę o aktualne stanowisko urzędu miasta w tej sprawie.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Kiedy Wileńska i Warszawska będą przejezdne?

O ile remont ul. Kasprowicza ma się już ku końcowi, o tyle na zakończenie prac budowlanych na ulicach Warszawskiej i Wileńskiej w Raciborzu przyjdzie nam jeszcze poczekać. Zobacz zdjęcia z remontu Warszawskiej i Wileńskiej>>>

Starosta nie chce kłaść asfaltu zimą

Czas w Urzędzie Marszałkowski płynie wolniej niż w Raciborzu. Wie o tym starosta Adam Hajduk, który chciał jeszcze w tym roku wyremontować DW 919. Odpowiedź z Katowic przyszła… we wrześniu. Rozchodzi się o 2,2 mln zł.

Pieniądze na Śląsku idą na centrum, peryferia dostaną mniej

Zapowiada się spora rywalizacja o unijne pieniądze w subregionie zachodnim. W porównaniu z poprzednią perspektywą finansową, region dostanie przynajmniej 16 mln zł mniej. Na co zamierzają wydać pieniądze władze powiatu?

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here