Mały festiwal nauki w G5

Mały festiwal nauki, który miał miejsce w Gimnazjum nr 5, był konsekwencją współpracy szkoły w ramach Klubu Młodego Odkrywcy z Centrum Nauki Kopernik.
30.09.2013 r. młodzi odkrywcy przygotowali dla uczniów G5 i gości 8 stanowisk naukowych. Zaliczając kolejne zadania, uczestnicy szukali odpowiedzi na pytania:  Czy mogę zobaczyć gwiazdy i odlecieć poduszkowcem? Jak działa mój mózg? Czy jestem dobrym matematykiem? Zmierzyli się z zadaniem językowym „Mein Geburstag”. Próbowali złożyć komputer z części oraz skonstruować obwód elektryczny. Uczestnicząc w przygodzie z jabłkiem odkrywali tajemnice równika. Wszystko odbywało się pod hasłem: Trochę wysiłku i pracy umysłu mi nie zaszkodzi.


Dobra zabawa i odrobina nauki pochłonęła uczestników zajęć, którzy z niedosytem podsumowali swoje osiągnięcia przeliczone na punkty. Inicjatorka popołudniowych zajęć koordynator Renata Dradrach-Szweda zapowiedziała kontynuację festiwalu, co spotkało się z aplauzem, szczególnie zaproszonych do udziału w projekcie uczniów szkoły podstawowej.

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here