
Dziś uczniowie Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w 74. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim, rozdali przechodniom kilkaset zrobionych własnoręcznie żonkili.
19 kwietnia 1943 r. żydowscy bojownicy stawili zbrojny opór oddziałom niemieckim, które przystąpiły do likwidacji warszawskiego getta. Przypinając papierowe kwiaty oraz zwiedzając wraz z nauczycielami miejsca związane z martyrologią narodu żydowskiego w Raciborzu, gimnazjaliści wspominali i upamiętnili bohaterów zrywu.
- reklama -
Autor: G5
- reklama -






![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)


![Raciborscy Wolontariusze przekazali świąteczne dary potrzebującym [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/pomagajmy-raciborscy-wolontariusze.jpg)
![Wielkanocna procesja konna w Raciborzu-Sudole [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/wielkanocna-procesja-konna-raciborz-sudol-2026.jpg)



![Fani „Władcy Pierścieni” rywalizowali w konkursie na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-druzyna-pierscienia.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu [ZDJĘCIA] [WIDEO] Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/mali-odkrywcy-sztuki.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







![Powiatowe eliminacje Małego OKR w Raciborzu. Najlepsi wystąpią w Katowicach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-recytatorski-maly-okr.jpg)