Dzienne Archiwum: 17 kwietnia 2017
W Pietrowicach Wielkich odbyła się procesja konna [ZDJĘCIA]
Pietrowicka procesja zawitała do kościółka św. Krzyża. Po uroczystej paradzie rozpoczął się festyn.
Tradycja wielkanocnych procesji konnych sięga w Pietrowicach Wielkich 300 lat. I w...
Wielkanocna procesja konna w Raciborzu-Sudole [ZDJĘCIA] [WIDEO]
Ponad sto koni pojawiło się na tradycyjnej procesji w Sudole.
Wielkanocne procesje konne w Sudole odbywają się od prawie 120 lat. Również w tym roku...
Stary szpital przy Bema. Zobacz, jak wygląda w środku [ZDJĘCIA]
Działał ponad 100 lat. Teraz jego gośćmi są bezdomni, koty, młodzież i explorerzy. Budynek byłego szpitala przy ul. Bema niszczeje.
Centrum Raciborza. Park, galeria handlowa,...
Bajkowy Pociąg z Rud do Stanicy
Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach po raz kolejny zorganizuje czytanie bajek.
29 kwietnia Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach zaprasza na czytanie bajek. O...
Poniedziałek Wielkanocny. Jak go obchodzimy?
Śmigus-dyngus i procesje konne – z tym kojarzy się Poniedziałek Wielkanocny w regionie.
Poniedziałek Wielkanocny jest drugim dniem Świąt Wielkanocnych, w Polsce dniem ustawowo wolnym...




![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)

![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)
![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)




![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)





![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)
![W Pietrowicach Wielkich odbyła się procesja konna [ZDJĘCIA] wielkanocna procesja konna pietrowice wielkie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/wielkanocna-procesja-konna-pietrowice-wielkie-79-324x235c.jpg)
![Wielkanocna procesja konna w Raciborzu-Sudole [ZDJĘCIA] [WIDEO] wielkanocna procesja konna raciborz sudol](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/wielkanocna-procesja-konna-raciborz-sudol-7-324x235c.jpg)
![Stary szpital przy Bema. Zobacz, jak wygląda w środku [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/stary-szpital-bema-raciborz-47-1-324x235c.jpg)



