
Marszałek Województwa Śląskiego przyznał nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w 2012 roku. Wśród wyróżnionych młodych sportowców znalazł się absolwent SMS w Raciborzu Rafał Smoleń.
Nagrody wręczali Mariusz Kleszczewski – Wicemarszałek Województwa, Andrzej Gościniak – Przewodniczący Sejmiku Śląskiego i Ewa Lewandowska – Przewodnicząca Komisji Sportu, Turystki i Rekreacji Województwa Śląskiego, która na co dzień odpowiada za organizację szkolenia w raciborskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. „Bardzo się cieszę z wyróżnienia dla Rafała i mam nadzieję, że już w gronie seniorów będzie także zdobywał medale najważniejszych imprez na świecie. Na uwagę zasługuje również fakt docenienia pozostałych sportowców z Raciborza i Powiatu Raciborskiego, zapaśników MKZ Unii i zapaśniczek LKS Dąb Brzeźnica” – powiedziała tuż po rozdaniu nagród, Ewa Lewandowska. Przypomnijmy, że Marszałek Województwa Śląskiego nagrody w dziedzinie sportu przyznał już po raz piąty. Nagrody w formie pieniężnej przyznawane są wyłącznie zawodnikom – mieszkańcom Województwa Śląskiego, którzy reprezentowali w danym roku klub sportowy z terenu województwa śląskiego. Do 31 stycznia przyszłego roku można składać wnioski za osiągnięcia sportowe w roku 2013.
publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:
Sprawdzili swoje umiejętności obronne i sprawnościowe
Podczas marszu sprawnościowego, który już po raz dziesiąty odbył się w Brzeźnicy sprawdzono wiedzę i umiejętności młodych ludzi z zakresu obronności, ratownictwa medycznego oraz topografii.
Uczniowie SMS startowali w Mistrzostwach Polski Młodzików
Natalia Węglarz zdobyła srebro Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w kategorii młodzików. Uczennica raciborskiej SMS na zawodach w Radomiu (28/29 września) zajęła 2 miejsce na dystansie 300 metrów z wynikiem 41,26 sek.
Miłośnicy BJJ i Submission wrestlingu w Raciborzu
Po wakacyjnej przerwie Klub Sportowy Łamator wznowił cykl spotkań sparringowych. W sobotę do Raciborza zjechali miłośnicy brazylijskiego ju-jitsu i submission wrestlingu z całego regionu, by spróbować swych sił z raciborzanami.
——————————————————————————————————————–
Podziel się informacją lub napisz własny artykuł na forum.
Dodaj Temat na:
forum.raciborz.com.pl
——————————————————————————————————————-




![Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA] Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/anna-kantoch.jpg)
![Sztuka pięknego pisania nie odchodzi do lamusa. Konkurs w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs-pieknego-pisania-kaligrafia.jpg)
![Bibliotekarze z Raciborza świętowali swój dzień [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-bibliotekarza-raciborz.jpg)
![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)




![Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkolaki-biblioteka.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









Grtaki, Rafał. Trzymam kciuki za rozwój kariery!