Szalet w Parku Roth: wkrótce powstanie dokumentacja

10

Pytania radnych o szalet w Parku Roth padły na podatny grunt i wykiełkowały… Urzędnicy poważnie podeszli do problemu – najpierw ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji "posadowienia szaletu". Studio Projektowe "SP" z Rybnika zwyciężyło w ogłoszonym przez Urząd Miasta Racibórz przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Posadowienie szaletu publicznego w Parku im. Miasta Roth". Studio Dominiki Stuli-Niemkiewicz zdecydowało się podjąć zadania za 8,5 tys. zł (brutto).

Oferta studia "SP" z Rybnika, była najtańszą spośród trzech ofert, który wpłynęły w terminie do UM Racibórz. Pozostałe opiewały na kwotę 10 i 23 tys. zł. Wykonawca na wykonanie zadania będzie miał 75 dni (od momentu podpisania umowy). Następnie władze Raciborza będą mogły ogłosić właściwy przetarg na "posadowienie szaletu".

- reklama -

Zakres dokumentacji obejmuje:
– wykonanie adaptacji typowego projektu toalety publicznej wolnostojącej w zakresie posadowienia i umiejscowienia   w terenie, bądź wykonanie projektu indywidualnego budowy toalety publicznej. Maksymalne wymiary zewnętrzne toalety: 2,5 x 2,2 m.  wys 3,0 m,
– wykonanie projektu podłączenia szaletu do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz elektroenergetycznej,
– wykonanie projektu zagospodarowania terenu wokół szaletu – utwardzenie dojść i dojazdu w nawiązaniu do istniejącego otoczenia,
– uzyskanie uzgodnień (wywiadów) branżowych od właścicieli wszystkich sieci uzbrojenia terenu.

Przypomnijmy, o toaletę w Parku im. Miasta Roth pytał już w kwietniu br. radny Dawid Wacławczyk. – Będzie w tym roku zbudowana. Są w budżecie zarezerwowane środki na ten cel – odparł wówczas prezydent Mirosław Lenk. Padły również słowa o wyborze konkretnego modelu, za ponad 70 tys. zł. Tymczasem wiosna i lato minęły, a szaletu jak nie było, tak nie ma. Wyłonienie wykonawcy dokumentacji to pierwszy krok w realizacji inwestycji, z której potrzebujący mieszkańcy Raciborza w pełni będą mogli korzystać w przyszłym roku.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Starosta nie chce kłaść asfaltu zimą

Czas w Urzędzie Marszałkowski płynie wolniej niż w Raciborzu. Wie o tym starosta Adam Hajduk, który chciał jeszcze w tym roku wyremontować DW 919. Odpowiedź z Katowic przyszła… we wrześniu. Rozchodzi się o 2,2 mln zł.

Radny chce zapłaty za "nicnierobienie"?

W 2009 roku rada gminy Nędza powołała Komisję Statutową. Obradowała ona zaledwie dwa razy. Sęk w tym, że komisja nie została odwołana i jeden z radnych rości sobie prawa do diety oraz należnych odsetek.

OSiR: siłownia na wolnym powietrzu – zobacz jak wygląda

Osiem ogólnodostępnych, bezpłatnych stanowisk do ćwiczeń na wolnym powietrzu stanęło w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy Zamkowej 4. Siłownia OSiR pod chmurką – zdjęcia>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

10 KOMENTARZE

 1. haha

  no nie ma co – spotkali sie zeby pogadac o szalecie…

 2. :D

  Szalet za 7o koła? To co tam bedzie? MARMURY? 😀

 3. hayek

  Sztandarowa inwestycja przed wyborami!

 4. soczewka = widac zacofanie cywilizacyjne polski… park, plac zabaw, koncerty… sracza za przeproszeniem nie ma, bo i PO co?

 5. hmm

  Kolejna inwestycja wykonywana będzie zimą. Wtedy, kiedy ziemia jest zmarznieta, drewno ma mniejszą objętość, woda inaczej się zachowuje. I wydadzą 8,5 tys. na szalet, który trzeba będzie wiosną robić na nowo, bo rury popekaja, ziemia się obsunie, etc. Czy tylko mi się wydaje, że to totalna głupota?

 6. Szalety w parku Roth są ! Tylko raciborskie cymbały nie potrafia go uruchomić ! Nawet został wyremontowany za pierwszej kadencji prezydenta! Wystarczy spojrzec do przedwojennej dokumentacji jak był podłaczony !

 7. ??

  dokladnie nad tym samym myslalem… o co chodzi? przeciez te nasze raciborskie „lazienki” po drugiej stronie stawu to byly szalety, wiec czemu ich nie zaadoptowac?

 8. jan

  Zgadzam się z przedmówcami . Remont dawnych szalet kosztował nas 60 tys,złotych . Dlaczego Panie Prezydencie nie można ich ponownie uruchomić ? !

 9. jas

  Moim zdaniem na szaletach w parku tych z przed lat nie da sie poprostu zarobić tak jak na tych nowych .Powinien to ktoś sprawdzić bo to nie wygląda na normalną sprawę.

 10. hihihi

  Prezydent , pod przewodnictwem Tadeusza Wojnara ,przez d w i e kadencje, nie umie uruchomic nawet ….wychodka!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here