
Racibórz był w tym roku organizatorem kręglarskich Mistrzostw Polski Par i Mikstów w grze do pełnych. Nie obeszło się bez sukcesów raciborskich zawodników. Zawody rozegrano na kręgielni OSiR-u.

W sobotę 5 października rywalizowały pary żeńskie i męskie, a w niedzielę – miksty, czyli pary mieszane. W rywalizacji mężczyzn zdecydowanie najlepsza okazała się para Remigiusz Szabel /Jan Prałat, zbijając łącznie 742 kręgle. Formą błysnął zwłaszcza Remigiusz Szabel, który wynikiem 384 kręgle aż o 15 kręgli poprawił dotychczasowy rekord raciborskiej kręgielni w grze do pełnych (60 rzutów).
Duży sukces odniosła raciborska para Mariusz Gierczak / Maciej Basista, która z wynikiem 688 kręgli zdobyła tytuł wicemistrzów Polski. Para ta o trzy kręgle wyprzedziła parę Kamil Fajkus / Marcin Szostok z Polonii Łaziska Górne. Blisko podium była również druga raciborska para Krzysztof Jeremicz / Jerzy Kwaśny, która z wynikiem 678 kręgli uplasowała się na tak bardzo nielubianym przez sportowców IV miejscu.
Pozostałe raciborskie pary również uplasowały się w pierwszej dziesiątce: Krzysztof Wróblewski / Ryszard Grygiel zajęli IX miejsce (650 kręgli), a Marek Prusicki / Cezary Koczorski – X miejsce (648 kręgli).
Wśród kobiet triumfowały Justyna WItkowiak / Izabela Cwojdzińska, reprezentujące barwy OSiR Alfa Vector Tarnowo Podgórne, które łącznie zbiły 664 kręgle. Na II miejscu uplasowały się Daria Fajkus / Renata Skrzypczak z Polonii Łaziska Górne, a na III – Elżbieta Klimańska / Violetta Kolendowicz z SGLK Gostyń. Obie pary strąciły po 642 kręgle, a o drugim miejscu zdecydował lepszy wynik pojedynczego toru. Raciborzanki Magdalena Soroka / Krystyna Koczwara z wynikiem 541 kręgli uplasowały się na IV miejscu.
W niedzielę rywalizowały miksty, czyli pary mieszane. Zdecydowanie bezkonkurencyjna okazała się para Polonii Łaziska Górne: Renata Skrzypczak / Kamil Fajkus, która uzyskała kapitalny wynik 731 kręgli. Para ta wyprzedziła inną parę z Łazisk: Daria Fajkus / Marcin Szostok (659 kręgli) oraz parę Alfa Vector Tarnowo Podgórne: Izabela Cwojdzińska / Radosław Cwojdziński (656 kręgli). Raciborskie pary reprezentujące RSKK OSiR Racibórz uplasowały się na następujących miejscach: VII – Krystyna Koczwara / Jerzy Kwaśny (632 kręgle), VIII – Ewa Iwanik / Krzysztof Wróblewski (557 kręgli), IX – Magdalena Soroka / Mariusz Gierczak (547 kręgli).
KJ
publ. /ps/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)






![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)


