Dyrekcja GDDKiA unika dialogu z radnymi

0

Na zaproszenie na spotkanie, poświęcone bezpieczeństwu na terenie gminy Krzyżanowice, odpowiedzieli wszyscy oprócz GDDKiA. Radni, którzy od lat starają się o poprawę bezpieczeństwa przy DK 45 poczuli się zlekceważeni.

Już po raz kolejny podczas sesji rady gminy w Krzyżanowicach powrócił temat hałasu oraz braku chodników przy Drodze Krajowej nr 45, która przebiega przez całą gminę. – W Zabełkowie ruch ciężkich pojazdów jest naprawdę uciążliwy. Poruszanie się wzdłuż drogi wiąże się dla mieszkańców z ogromnym niebezpieczeństwem, gdyż chodnik prowadzi tam tylko od targowiska do kościoła. Dyrekcja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad lekceważy nasze pisma – mówiła radna Gabriela Jendrzejczyk. GDDKiA zlekceważyła także zaproszenie rady gminy na sesję, która w całości poświęcona została bezpieczeństwu na terenie gminy. Wszyscy oburzeni byli tym faktem, gdyż wszystkie pozostałe służby i instytucje stawiły się na spotkanie. Dzięki temu można było wprost zadać pytania i porozmawiać o problemach mieszkańców.

- reklama -

 

 

Na sesji, która poświęcona była bezpieczeństwu na terenie gminy, pojawili się
przedstawiciele policji i straży miejskiej. Zabrakło przedstawicieli GDDKiA.
Na spotkaniu roboczym, które odbyło się dwa dni wcześniej także ich zabrakło.

 

 

Jeśli chodzi o GDDKiA to radni na własną rękę starają się znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. – Pisałem do Katowic, aby przedstawili mi ich plany związane z naszą gminą. Budowa chodnika w Zabełkowie znajduje się na 558 pozycji na liście zadań do wykonania. Powiedziano mi także, że w 2013 roku nie zrealizowano żadnego ze względu na brak środków – mówił radny Adam Machowski. – Nie mamy się co łudzić. Oni nie mają nam czego zaoferować. Jeśli chcemy dbać o naszych mieszkańców to musimy wziąć sprawy w swoje ręce – dodał radny Andrzej Lipiec. Pierwsze kroki zostały już poczynione. Wkrótce na DK 45 staną tablice, które będą wyświetlać prędkość zbliżających się niej pojazdów. Warto wspomnieć, że także postawienie tablic GDDKiA utrudniała (czytaj więcej na ten temat>>).

/Paulina Krupińska/

 

 

—————————————————

Polecamy również:

 

Nowoczesne boisko w Chałupkach najpóźniej w przyszłym roku

Gmina Krzyżanowice otrzymała dotację na budowę boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią przy szkole w Chałupkach. O fundusze władze gminy zabiegały wspólnie z władzami Bohumina. Współpraca przyniosła korzyści.

Rolnicy gminy Krzyżanowice dziękowali za plony w Bolesławiu
Wspaniała pogoda, ogromny dożynkowy korowód, tłumy widzów… tegoroczne dożynki gminy Krzyżanowice w Bolesławiu przejdą do historii. Dożynki gminy Krzyżanowice – Bolesław – zdjęcia>>>

Mimo niepogody ruszyli w Rajd Morawskich Wrót

Stu śmiałków nie przestraszyło się deszczu i stawiło się w sobotę rano przy remizie OSP w Owsiszczach. Stamtąd wyruszył V Międzygminny Rajd Morawskich Wrót (zdjęcia). Uczestnicy rajdu przejechali łącznie ponad 35 km.


 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here