Hubert Kostka spotkał się z uczniami SMS w Raciborzu

0
Uczniowie raciborskiej SMS mieli okazję spotkać się z żywą legendą polskiej piłki nożnej, wielokrotnym reprezentantem Polski, mistrzem olimpijskim z Monachium, Hubertem Kostką.

Hubert Kostka, mistrz olimpijski z Monachium, 32-krotny reprezentant kraju, finalista Pucharu Zdobywców Pucharów, wielokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski w piłce nożnej, a także mistrz kraju jako trener (Szombierki Bytom, Górnik Zabrze) był dziś gościem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

- reklama -

Na spotkaniu z młodzieżą, głównie młodymi piłkarzami i piłkarkami, opowiedział między innymi o początkach swojej przygody z futbolem. Wrócił pamięcią do trudnych lat powojennych w Markowicach, późniejszej grze w II-ligowej wówczas Unii Racibórz i kilkunastoletnim okresie występów w odnoszącym spektakularne sukcesy, Górniku Zabrze. Jeden z najlepszych polskich bramkarzy w historii, przypomniał także legendarne mecze Górnika w europejskich pucharach z AS Roma, czy Manchesterem City. Na pytanie o wynik dzisiejszego meczu Anglia – Polska na Wembley, Hubert Kostka stwierdził, że nawet o remis naszej drużynie będzie niezwykle ciężko. Jego zdaniem praca u podstaw i dobrzy trenerzy, to jedyna droga do odbudowy naszego futbolu na arenie międzynarodowej. Dzisiejsze spotkanie Huberta Kostki z piłkarzami i piłkarkami odbyło się dzięki działaniu projektowemu Fundacji ProAktywni – „ProAktywni 2013 dla dobra wspólnego” w ramach programu ”Działaj lokalnie” przy współpracy z ZSOMS Racibórz.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Udany start pływaków SMS na zawodach w Czechach

Z bardzo dobrej strony  zaprezentowali się pływacy raciborskiej SMS na rozgrywanych w Nowym Jiczynie w Czechach, Międzynarodowych Zawodach Pływackich „37 rocnik Male Ceny Noveho Jicina” (12/13 października).

LKS Dąb Brzeźnica obchodzi 60-lecie

Sekcja zapaśniczą Dąbu Brzeźnica świętuje 60-lecie istnienia. W ciągu lat, dzięki zaangażowaniu pasjonatów i ciężkiej pracy trenerów, udało się wykształcić wielu świetnych zapaśników, którzy walczyli o największe trofea.

Już w czwartek RTP Unia Racibórz zmierzy się z Konakiem

W najbliższy czwartek "Unitki" zmierzą się w rewanżowym spotkaniu z Konakiem Belediyesi. W jakiej są formie? RTP "Unia" Racibórz u progu awansu do 1/8 Ligi Mistrzów – szczegóły>>>

 

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here