Racibórz Bogumińska: mieszkańcy Studziennej zablokowali DK45

11

Fatalna nawierzchnia drogi, pękające domy, pędzące tiry, przechodnie zdmuchiwani do rowów – dla mieszkańców Studziennej miarka się przebrała. Przez 20 minut blokowali DK 45. Racibórz – blokada DK 45 – zdjęcia>>>

Mieszkańcy Raciborza Studziennej powiedzieli dosyć i na 20 minut zablokowali znajdującą się w ciągu Drogi Krajowej 45 ulicę Bogumińską. Domagają się przede wszystkim: kapitalnego remontu drogi (ostatni generalny remont miał ich zdaniem miejsce w 1971 roku), zamontowania fotoradaru oraz wprowadzenia ograniczenia prędkości na ulicach Bogumińskiej i Hulczyńskiej do 40 km/h.


Powstałe w wyniku blokady korki sięgały ulicy Katowickiej. Racibórz ul. Bogumińska: blokada DK45 – zdjęcia>>>
- reklama -

 

– Obecny remont jest powierzchowny i nie rozwiąże istniejących problemów związanych z bardzo dużym ruchem ciężkich samochodów ciężarowych tymi ulicami. Podłoże i nawierzchnia ulic Bogumińskiej i Hulczyńskiej nie jest przygotowana do takiego natężenia ruchu, a hałas przejeżdżających samochodów przekracza wszelkie dozwolone normy natężania dźwięku. Od dłuższego czasu obserwujemy systematyczne pękanie budynków stojących przy tych ulicach, a wielokrotnie przekroczone normy hałasu utrudniają nam codzienne życie – mówią członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzielnicy Studzienna w Raciborzu.


Racibórz ul. Bogumińska: blokada DK45 – zdjęcia>>>

Jeśli 21 października w siedzibie Stowarzyszenia nie pojawią się przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, policji, władz samorządowych miasta, powiatu i województwa, wówczas blokada zostanie powtórzona "ale nie na 20 minut, a na dwie godziny". Mieszkańcy są zdeterminowani, bo – jak mówią – tak źle jak teraz, nie było jeszcze nigdy.

W blokadzie brał udział mieszkający w Studziennej raciborski radny Ryszard Frączek, choć uczestnicy protestu zaznaczali, żeby nie łączyć akcji tylko i wyłącznie z osobą radnego, bo problemy na Bogumińskiej dotyczą wszystkich mieszkańców dzielnicy. Sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media, chwilę przed blokadą z przedstawicielami mieszkańców rozmawiali reporterzy Telewizji Polskiej i Polsatu.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Mistrzowie inwestycji: Racibórz 240 na 268

Liczby są bezlitosne dla Raciborza, który w rankingu inwestycji samorządów w infrastrukturę techniczną (m. in. drogi, komunikacja miejska, mieszkania, oświetlenie) znalazł się w ogonie ogólnopolskiej stawki.

Mieszkańcy Brzezia wylali na prezydenta kubeł zimnej wody

Brzeskie otwarcie prezydenckiego tournee po dzielnicach Raciborza nie należało do najłatwiejszych. Mieszkańcy Brzezia narzekali na brak przystanków autobusowych, chodników dla pieszych i chociażby jednego placu zabaw dla dzieci…

Racibórz Biedronkami stoi. W tym rządzimy na Śląsku

Choć w większych śląskich miastach dyskontów jest może więcej, to ewenementem jest mały, liczący tylko 56 tys. mieszkańców Racibórz, gdzie działa 8 Biedronek. Na 7 tys. ludzi przypada jeden sklep.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

11 KOMENTARZE

 1. gddkia rzadzi sie swoimi prawami… maja takie powiazania, ze jak zadzwonia gdzie trzeba to kto trzeba u nas odbierze telefon i nastepny protest zomo rozjedzie, a w telewizji sie powie, ze banda pijanych i znarkotyzowanych mieszkancow dzielnicy blokowala ruch…

 2. ,,mędrcy,, twierdzą, ze TIR-ów wokół Raciborza nie ma i ,,forsuja,, drogę na … Pszczynę !

 3. Nasze państwo jest w stanie totalnego rozkładu. Rządzący i urzędnicy tworzą kastę, do której ciężko się dostać, ale jak już się jest to hulaj dusza piekła nie ma! Kto by się tam plebsem przejmował, że do rowu wpadną, albo domy im pękają? Puścimy w postępowym kabarecie Olgi Lipińskiej! Bo to t.a.k.i.e śmieszne!

 4. czy ci mędrcy to nie są przypadkiem mędrcy…syjonu?

 5. :D

  i nowet POLSAT przyjechoł do studzieniokow. jeeeeruuunaaaa!

 6. Luna

  nie wierze juz w polske

 7. Warszawka i Katowice nawet nie wieddzom co to Racibórz… Bolszewia i tyle.

 8. cyrk

  @raciborzanin- Już się nie martw – dobrze wiedzą gdzie Racibórz leży i co się tu dzieje. Wszystko do czasu.

 9. idiots

  Idioci. Zablokowali drogę niewinnym kierowcom zamiast iść prosto do urzedu miasta.

 10. cyrk

  @ idiots- umiesz czytać?- To droga krajowa , co urząd miasta ma do tego? Dobrze zrobili, bo inaczej latami będą czekać. Wczoraj Tv Polsat pokazywał to i komentował w Wydarzeniach o 18:50. Buntujących się kierowców cechuje egoizm!

 11. idiots

  Wow, Polsat ich pokazał, to teraz na pewno spełnią się ich wszystkie marzenia i żądania.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here