
Starszy inspektor Sławomir Szczubiał z raciborskiej komendy straży miejskiej to najlepszy strażnik w województwie za 2012 rok. W finale pokonał 19 innych kandydatów najlepiej zdając test wiedzy o pracy strażników.
26 września w Urzędzie Wojewódzkim finalistom konkursu „Strażnik Gminny (Miejski) Roku 2012” wręczono nagrody. Konkurs zorganizowany został z inicjatywy wojewody śląskiego – Zygmunta Łukaszczyka. Zwycięzcą II edycji konkursu został funkcjonariusz raciborskiej Straży Miejskiej – starszy inspektor Sławomir Szczubiał.
Finał wojewódzkiego konkursu przeprowadzony został 20 grudnia 2012 roku w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Do testu wiedzy obejmującego swym zakresem zagadnienia materialnego prawa wykroczeń, postępowania w sprawach o wykroczenia, prawo o ruchu drogowym, uprawnień straży i strażników oraz dokumentowania przez strażników czynności służbowych przystąpiło 19 strażników z województwa śląskiego. Testy wiedzy zostały przeprowadzone na etapie eliminacji lokalnych (30 pytań) i finału wojewódzkiego (50 pytań).
Zwycięzcą II edycji konkursu, zorganizowanego z inicjatywy Zygmunta Łukaszczyka, Wojewody Śląskiego, przy współudziale nadinsp. mgr Dariusza Działy, Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, został Sławomir Szczubiał ze Straży Miejskiej w Raciborzu. Komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele: Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wysoko oceniła poziom wiedzy uczestniczących w konkursie strażników miejskich. Uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych statuetek odbyło się 26 września 2013 r. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. W imieniu wojewody laureatom nagrody wręczał Andrzej Szczeponek, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.
źródło: UM
/ps/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lukasz-Schubert.jpg)
![„Woniadełko” i rozmowa o śląskiej tożsamości w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] "Woniadełko" i rozmowa o śląskiej tożsamości w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/08/woniadelko-film.jpg)
![Raciborzanie odkrywali tajemnice magistratu podczas Nocy Muzeów [ZDJĘCIA] Raciborzanie odkrywali tajemnice magistratu podczas Nocy Muzeów](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/05/noc-muzeow-urzad-miasta-raciborz.jpg)





