Dokumentacja na parking przy Strzesze za 6,7 tys. zł

23

Firma ML Design z Kończyc Małych wykona dokumnetację kosztorysowo – projektową parkingu przy DK Strzecha. Jej oferta okazała się najtańsza z dziesięciu złożonych.Najdroższa oferta opiewała na ponad 94 tys. zł.

Termin składania ofert upłynął 15 października. Od tego czasu były one analizowane. Przypomnijmy, chodzi o parking na ok. 40 aut. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę parkingu dla samochodów osobowych przy Domu Kultury „Strzecha” w Raciborzu” jako najkorzystniejsza została wybrana oferta złożona przez Firmę: ML Design Biuro Inżynieryjne ul. Jagiellońska 19   43-410 Kończyce Małe w cenie  6 700,00 zł  brutto.

- reklama -

 

Wykaz ofert w postępowaniu:

 

 

 

 

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————

 

Przy Strzesze powstanie parking na 40 aut?

Do 15 października czeka magistrat na chętnych chcących podjąć się wykonania dokumentacji projektowo – kosztorysowej parkingu przy Domu Kultury Strzecha. Docelowo ma tam powstać parking na ok. 40 pojazdów.

 

 

W Raciborzu brakuje 3166 miejsc parkingowych

Deficyt miejsc parkingowych w Raciborzu to poważny problem. Co więcej, sytuacja będzie się pogarszać. Wrocławska firma SoftGIS wie, jak temu zaradzić. Jest tylko jeden problem… Potrzeba pieniędzy, naprawdę wielkich – 232 mln zł.

 

- reklama -

23 KOMENTARZE

 1. wszyscy raciborscy redaktorzy nabrali kredytów na życie i teraz muszą je spłacać. Żeby je spłacać to muszą pracować za marne grosze i ostatecznie to nie maja możliwości wolnego głosu bo muszą zapracować na kredyt. Wolne media nie istnieją.

 2. Czy wzięli najtańszą firmę, która zrobi wszytsko po łebkach, spartoli robotę i za rok od zakończenia remontu nie będzie ani amfiteatru, a ni parkingu, tylko syf. Brawo, brawo.

 3. nastepne pieniadze. Zaczeli od konca. Najpierw trzeba bylo zapytac o zgode WKZ amoze jednak takze mieszkancow. Radni swoje opinie po czesci wyrazili.
  Nepotyzm, glupota, bezmyslnosc, nieznajomosc przepisow, niechlujstwo a takze powiedzialbym wrecz,, bezczelnosc wladzy,, przechodzi juz wszystkie granice.
  Bo nie podejrzewam nawet, ze przyczyna tak szybkich ,,dzialan w sprawie modernizacji,, akurat tego terenu ,,lezy gdzie indziej,,…

 4. Nie czytaliście uważnie newsów. Wyliczyli (firma zewnętrzna – zlecenie za…) że 3100 samochodów stoi na ulicach, czyli tyle miejsc parkingowych brakuje w mieście. Zatem każdy placyk i park nalezy zamienić na parkingi. Szkoda, że nikt w naszym urzędzie nie sięga do rozwiązań na miarę XXI wieku, np. zrobienie wielopoziomowego parkingu na Długosza. gdyby był w mieście centralny parking to obok niego (wrecz w jego obrebie) mogłoby tetnić zycie handlowe lub nawet reorywkowe. nasi szefowie umieją tylko wystawiac na sprzedaz (zrtesztą i to z miernym skutkiem)

 5. nalezaloby wydzierzawic na lat na przyklad 25 firmie, ktora parking podziemno-pietrowy by wybudowala. ,,Zasranego miasteczka,, juz w przyszlym roku nie stac bedzie na cokolwiek. Wszystko POchlonie „a-kwa-kwa-park,, i … ,,kampania,,.
  A [b][/b]… [b]”Strzecha”” wraz z otaczajacym ja terenem winna przejsc ,,pod kuratele,, Starostwa. [/b]…
  [b]To historia TEJ ZIEMI [/b]!
  Jesli ,,LENKliwy i ,,dyrektorka grajdolka,, o tyym zapomnieli to warto Im ,,to,, przypomniec …

 6. Winni są wszyscy „stołkowicze”, począwzy od prezydentów, przewodniczącego rady miasta i radnych. Ponoć jednoglosnie głosowali, tak, jak im kazano-masakra. Wszyscy powinni odpowiedzieć za degradację tego zabytku, bo to nie tylko kwestia parkinku ale kilkuletnie zaniedbywanie zabytku. Może ktoś się znajdzie i zgłosi to, gdzie trzeba. Bez winy również nie jest powiat, bo wiedzą o tym a milczą i nic nie czynią w tej sprawie.

 7. tej sprawy – tak mi sie wydaje – juz ne jest sam ,,parking,,.
  ,,Clou,, jest przypadkiem ukazane gdzie obecnawladza ma prawdziwie trudna historie tej ziemi, naszych przodkow ale i … nas.
  A i niestety tej wladzy wszystkie ,,braki,, od znajomosci obowiazkow poczawszy na prostej uczciwosci konczac.
  O innych, ewentualnych ,,prozaicznych przyczynach,, typu „gdy nie wiadomo o co chodzi to … ” nie mysle nawet.

 8. Właśnie w Olkuszu wprowadzono darmową komunikację dla wlaścicieli samochodow jako główny powód tego podano względy ekologiczne i ZBYT MAŁA ILOŚĆ MIEJSC PARKINGOWYCH w mieście!!! U nas urzedasy niszczą zielence na parkingi i zieleniec z parkiem przy Strzesze- idiotyzm .Tylko parking wielopiętrowy może problem rozwiązać lub właśnie darmowa komunikacja.

 9. Nie ma co liczyć na to, że ktokolwiek zgodzi się na darmową komunikację. Oni na tym zarabiają. WYbudują parking i nagle wprowadzą opłatę za niego – też zarobią. A to, że jakiś zabytek czy kawałek zieli na tym ucierpi – to ich nie obchodzi.

 10. sprzedac ani madrzej zagosPOdarowac nie POtrafia …
  prosciej ,,parkingi,, gdzie sie da albo nawet jak ,,nie da,, POrobic …
  a moze plac Dlugosza zrobic … bezplatnym, wielopietrowym parKINGIEM a na Opawskiej, Bankowej, Szewskiej, Mickiewicza, …, slowem w centrum oplaty PO … 5 zl/godz. wprowadzic ?

 11. Niestety, jak się raz wybierze taką włądzę to trzeba pamiętać, że ona zostaje z nami przez 5 lat. I przez te 5 lat może nieźle namieszać. I teraz będziemy za to płacić.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here