
W ramach wymiany międzynarodowej Europejskiego Uniwersytetu Policyjnego Komendę Powiatowa Policji w Raciborzu odwiedził policjant z Litwy. Zbigniew Bobrowski to funkcjonariusz, który zajmuje się szkoleniem psów policyjnych.
Litewski funkcjonariusz pracuje w Centrum Badań Kryminalistycznych Policji litewskiej. Kilkudniowy pobyt litewskiego stróża prawa w Raciborzu bogaty jest w wiele atrakcji takich jak zwiedzanie raciborskiej komendy i zapoznanie się z zadaniami jakie realizują na co dzień raciborscy policjanci, zwiedzaniem Raciborza jak również odwiedzinami w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Opiekunem inspektora komisarza zajmuje się raciborski policjant asp. Marcin Gawron, który na co dzień w raciborskiej komendzie zajmuje się tresurą psa służbowego, a który w ramach współpracy międzynarodowej policji był gościem na Litwie i tam poznawał tajniki litewskiej pracy policyjnej.
/ps/




![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)




![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)


![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)









Zbigniew Bobrowski, akurat
Jak ten nieszczęśnik nazywa się po ichniemu? Na Żmudzi (broń Boże – Litwie) nie pozwalają używać polskobrzmiących nazwisk. Zbignievus Bobrovicius? Już Mongolia i Czeczenia bardziej zasługują na członkostwo w Unii niż ten zawistny ksenofobiczny antypolski kraik bez prawa bytu…