Biblioteka Racibórz: finał konkursu „Zaopiekuj się mną”

0

Na całym świecie książki Holly Webb cieszą się ogromną popularnością. Nie inaczej jest w Raciborzu. Młodzi czytelnicy wzięli udział w konkursie wiedzy nt. z serii "Zaopiekuj się mną" – zdjęcia>>>
Holly Webb szturmem zdobyła serca młodych czytelników na całym świecie. W samej Polsce sprzedano pół miliona egzemplarzy jej historii o zwierzętach. Również w raciborskiej bibliotece książki angielskiej pisarki cieszą się dużą popularnością. Seria „Zaopiekuj się mną” – opatrzona łatwo rozpoznawalnymi okładkami – stała się jednym z najchętniej wypożyczanych książkowych cykli.

- reklama -

24 października w Eurece zebrali się miłośnicy twórczości pani Webb gotowi sprawdzić swoją wiedzę. Podstawą wyzwania były cztery tytuły: „Czaruś, mały uciekinier”, „Biedna, mała Luna”, „Gwiazdko, gdzie jesteś?”, „Gdzie jest Rudek?”. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dobrą pamięcią oraz sprawnym kojarzeniem przygód nie tylko tych czworonożnych bohaterów książek. Poziom wiedzy uczestników konkursu był bardzo wyrównany czego efektem był dogrywka.
I miejsce – Agata Szydełko
II miejsce – Agnieszka Swoboda
III miejsce ex aequo – Agata Pater, Oliwier Zasadni

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Biblioteka Markowice: jesienne opowieści o architekturze

Jak kształtowały się style w architekturze? Jak przebiegał dialog miedzy gotykiem a neogotykiem?Te i inne kwestie wyjaśniła mieszkańcom Markowic Katarzyna Kwiotek z ZSO nr 1 w Raciborzu.

Raciborscy Mistrzowie Kaligrafii dostali "Parkery"

W raciborskiej bibliotece odbył się konkurs "Zostań Mistrzem Kaligrafii". Dzieci i młodzież poszczególnych kategorii mieli za zadanie przepisać fragmenty twórczości J.R.R. Tolkiena, C.S. Lewisa i P. Coelho.

Modlitwa nóg w raciborskiej bibliotece

Tradycyjnie już w czwartkowe przedpołudnie odbyło się szóste „Spotkanie z pasjami”. Tym razem wirtualnym gościem była Mariola Zimnicka koordynator działań Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku.
——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here