Mateusz Wolny i Dawid Erestic z tytułami mistrzowskimi

0

Dawid Ersetic i Mateusz Wolny wywalczyli tytuły Młodzieżowych Mistrzów Polski w Zapasach Klasycznych. Obaj zawodnicy, na co dzień trenują w Miejskim Klubie Zapaśniczym "Unia" Racibórz.

Dawid Ersetic startujący w kategorii do 60kg podczas Mistrzostw Polski stoczył trzy pojedynki, w pierwszym spotkał się z zawodnikiem z Poznania Łuczak Karolem w kolejnej z Stoleckim Bartoszem (Piast Sieradz), po czym w walce finałowej pokonał zawodnika z Olimpijczyka Radom Karola Kośle. Jak na Dawida przystało nie dał w żadnej wale najmniejszych szans swoim przeciwnikom.  

- reklama -

 

Mateusz Wolny i Dawid Erestic

  

Mateusz Wolny startujący w kategorii do 84 kg pokazał że stać go na to by wygrywać z najlepszymi, Mateusz w drodze do finału w pierwszej walce pokonał zawodnika z Warszawy Chłopika Krystiana,  w kolejnej wygrał z zeszłorocznym Mistrzem Polski Seniorów Piotrem Przepiórką. Pojedynek z Piotrem nie był łatwy, już nieraz ten przeciwnik zabierał Matuszowi medale z imprezach mistrzowskich ale nie tym razem. Mateusz zdecydowanie podszedł do walki, odpowiednia taktyka i dobrana technika  pozwoliły od samego początku dominować skutkując wygraną.

 

W wale finałowej Wolny spotkał się z faworytem tych Mistrzostw Tadeuszem Michalikiem (Sobieski Poznań). Przed walką nie wiele osób postawiło by na Raciborzanina tym bardziej że jego kategorią startową jest niższa waga do 74kg. Pojedynek między tymi dwoma klasowymi zawodnikami był zacięty od samego początku do końca. Jeszcze w drugiej rundzie przed samym końcem wynik punktowy walki wynosił 4:4 po czym błąd Tadeusza w połączeniu z determinacją Mateusza dały upragniony punkt i zwycięstwo. Trener "Unii" Racibórz Piotr Szczeponiok cieszy się z wygranych swoich podopiecznych lecz nie ukrywa że jego cele są bardziej ambitne i czeka na medale z Mistrzostw Europy i Świata.

 

 

/p/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here