Krzanowice mają poważne problemy finansowe

10

Władze gminy Krzanowice robią co mogą, aby bez problemu udało się zrealizować tegoroczny budżet. Wszystko wskazuje jednak na to, że będą z tym spore problemy. Gmina ma problemy finansowe.

 

- reklama -

 

 

Burmistrz gminy Krzanowice, Manfred Abrahamczyk podczas październikowej sesji, uzmysłowił radnym, że gmina stoi na skraju bankructwa. – Do tego pory nie udało nam się sprzedać przejścia granicznego w Pietraszynie oraz kilku nieruchomości gruntowych na terenie gminy. Kwoty z ich sprzedaży wpisaliśmy natomiast po stronie dochodów w budżecie na 2013 rok – tłumaczył burmistrz. Nie ruszyła także planowana na wiosnę 2013 roku budowa farmy wiatrowej, która także miała nieco wzbogacić budżet gminy. – Mamy duże obawy czy uda nam się zrealizować budżet po stronie dochodów. Będziemy się bardzo starać, aby się to udało – dodaje burmistrz Abrahamczyk.

Na początek wynegocjowano przesunięcie spłaty długu, jaki gmina zaciągnęła w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na dwie inwestycje. Gmina nie będzie musiała spłacać pożyczki w 2013 i 2014 roku. Spłatę długu przesunięto na lata 2017 i 2018. Jednak to przesunięcie nie przyniesie zbyt wiele korzyści. W ciągu dwóch lat gmina musiałaby oddać do WFOŚiGW 200 tys. zł., natomiast w budżecie brakuje sporo ponad milion złotych.
 

/Paulina Krupińska/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

10 KOMENTARZE

 1. Sąsiad

  Pani Skarbnik już upłynniła swoje włości??
  Jakos na wydatki Urzędującego Pana i Władcy zawsze kasa jest. Jak się wydaje więcej niż otrzymuje no to trzeba sie liczyć z bankructwem.

 2. hehe

  Coż, jaki Fulneczek, takie długi. Nie ma co tu za wiele gadać.

 3. hehehe!

  Niech Niemce pomogą , przeciez to ich dyskrykt – Kranowitz!

 4. hihi

  niemiecki ordnung a pieniazkow brakuje??? wezcie sie do roboty bo jak tak bedzie to was gruppenfuhrerzy odsuna jak juz wejda, nie bedzie robienia za gadzinki

 5. rss

  to się dogadajcie z tym co sprzedaje lewe faktury ,on ma piniędze i wam pomorze

 6. do hehe

  hehe – takiś głupi, jak ślepy, że ani nie wiesz, kto w w Krzanowicach rządzi. Nie żaden Fulneczek tylko Abrahamczyk. I to od kilku kadencji

 7. szok

  To tam, niedawno hucznie salę gimnastyczną otwierano?

 8. sci

  No, w Krzanowicach niestety Abrahamczyki rządzą długo i skutki nieciekawe 🙁
  Jeden dalej startuje na wójta, druga znów do powiatu a efekty ich rządów kiepskie…

 9. Ludzi ze wsi to nie wiedz ajak kasa rozporządzać. Zachłysnęli się jak ciemniaki z ciemnogrodu sztabką złota. DLatego uważam, że Krzanowice to wieś, a nie miasto.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here