Muzyczne Zaduszki w Kobyli [ZDJĘCIA]

1

"Nie śmierć rozdziela ludzi…" – muzyka zespołu PRZECINEK, poezja Jana Pawła II, architektura sakralna i krajobrazy – to wszystko złożyło się na niedzielny wieczór zaduszkowy, który odbył się w sali GOK w Kobyli.Zaduszki to kolejny projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla. W niedzielny wieczór 27 października salę Gminnego Ośrodka Kultury zapełnili mieszkańcy wsi i ościennych miejscowości. Około 150 osób wysłuchało koncertu znanego raciborskiego zespołu „PRZECINEK”, w repertuarze znalazły się utwory już znane jak i te z nowej płyty. W zadumę wprowadził fragment „Tryptyku Rzymskiego” autorstwa Jana Pawła II w doskonałej interpretacji Janusza Szlapańskiego.  Projekcja multimedialna ukazująca archtekturę, przyrodę i krajobrazy dopełniła całości.

- reklama -
Wprowadzenie w charakter zbliżającego się czasu Wszystkich Świętych i dnia zadusznego odczytała Bożena Stokłosa. Publiczność chętnie śpiewała wraz z zespołem,  każdy numer nagradzany był gromkimi brawami, a po ostatnim utworze czuło się niedosyt wrażeń. Występ nawiązywał do koncertów uwielbienia, co uświadamiało, że po śmierci jest coś jeszcze – Zmartwychwstanie i Zbawienie. Przed koncertem w gościnnych progach GOK odbyła się msza i nabożeństwo, którego doskonałym dopełnieniem były wrażenia artystyczne wyniesione z koncertu.

/Marek Niewrzoł/
publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Biskup odwiedzi raciborskie parafie. Na początek NSPJ

W przyszłą niedzielę w Raciborzu od parafii NSPJ rozpoczyna się przypadająca raz na pięć – sześć lat tzw. Wizytacja Kanoniczna księdza biskupa ordynariusza opolskiego.

Szonowice zapraszają na św. Marcina

W ubiegłym roku Szonowice obchody Dnia Św. Marcina zorganizowało po raz pierwszy, ale mieszkańcom tak się spodobało, że sołectwo już zaprasza na tegoroczną imprezę, w piątek 8 listopada.

Gołębie zagrażają wieży kościoła św. Mikołaja

Kościół św. Mikołaja w Raciborzu ma problem z gołębiami, które upodobały sobie zakamarki wieży świątyni. Odchody ptaków powodują korozję części metalowych oraz butwienie konstrukcji drewnianej dachu.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Czasem mam wrażenie, iż te mniejsze środowiska a szczególnie wiejskie
    w naszym powiecie chcą i potrafią wychodzić z ciekawymi i cennymi inicjatywami społecznymi. Przykładem tego może być Kobyla.Takie spotkania nie tylko integrują lokalną społeczność ale także czegoś uczą.
    Pokazanie wartości chrześcijańskich i kulturowych na spotkaniu zaduszkowym to rzeczywiście ewenement programowy. Niech inne gminy biorą przykład z działaczy kobylańskiego stowarzyszenia a wójt gminy i starosta zechcą to docenić.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here