Rameta i Koltech będą miały zagranicznego sąsiada?

0

Zanosi się na kolejne inwestycje w raciborskiej strefie ekonomicznej. Rewelacje na ten temat ujawnił w czasie sesji rady miasta Racibórz prezydent Mirosław Lenk. Rozmowy z zagranicznym inwestorem są w zaawansowanej fazie.

Rośnie zainteresowanie terenami inwestycyjnymi na Ostrogu. Na inwestycje w raciborskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zdecydowały się już Rameta i Koltech. Tymczasem na sesji rady miasta (30.10.13) Mirosław Lenk wyjawił, że zakupem kolejnej działki w strefie jest zainteresowany zagraniczny inwestor.

Być może do inwestujących w raciborskiej strefie Ramety i Koltechu dołączy zagraniczny inwestor. Polecamy również: Koltech i Ramex nabyły tereny i pozwolenia na inwestycje.
- reklama -

Mirosław Lenk nie chce zdradzać szczegółów prowadzonych rozmów (prowadzi jest KSSE), ale szanse na powstanie kolejnego zakładu w Raciborzu są spore. Dlatego też miasto zamierza wystąpić o kolejne środki na uzbrojenie w sieci infrastruktury technicznej terenów wokół strefy, co ma stanowić dodatkowy argument dla potencjalnych inwestorów, którzy po zmianie rozporządzenia ministerstwa finansów nt. funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych (działanie stref zostało wydłużone do 2026 roku, ale po 2015 inwestorzy nie będą mogli liczyć na ulgi podatkowe w dotychczasowym wymiarze) decydują się na przyspieszenie decyzji inwestycyjnych.

Do tej pory na inwestycje w strefie zdecydowała się powiązana z Rametą spółka Ramex, która zakupiła działkę o powierzchni 1,8 ha za 628 tys. zł. Spółka planuje budowę czterech hal montażowych (budowa pierwszych dwóch już się rozpoczęła). Z kolei działający w branży obrabiarek Koltech na zakupionej za 330 tys. zł działce (0,9 ha) planuje budowę hali produkcyjnej.

/Wojtek Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Ostatni dzwonek na rozmowy o łączeniu szkół

Budowlanka z mechanikiem, ekonomik razem z zawodówką i jedno liceum ogólnokształcące? Trudna sytuacja finansowa i niż demograficzny prędzej czy później wymuszą zmiany w sieci raciborskich szkół średnich.

Dodatkowe autobusy miejskie na Wszystkich Świętych

1 listopada (piątek) autobusy komunikacji miejskiej będą kursować jak w dni świąteczne. Odwiedzający cmentarze mogą liczyć na dodatkowe kursy na dwóch liniach, jednak ze względu na remonty, inne będą jeździć objazdami.

STOP seksualizacji naszych dzieci!

W pierwszej klasie podstawówki dzieci na lekcji mają wkładać sobie rękę w majtki i uczyć się, jak się masturbuje! Ten przykry scenariusz urzeczywistni się za kilka miesięcy, jeśli w Polsce nie powstanie ruch oporu społecznego.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here