
Pomimo apeli i wzmożonych kontroli, wielu kierowców nadal decyduje się na jazdę po pijanemu. 31 października rozpoczęła się akcja "Znicz 2013" – w Krowiarkach policjanci złapali kierowcę golfa z 3,5 promila… Raciborscy policjanci od wczoraj (31.10.13) prowadzą działania "Znicz 2013", w trakcie których baczną uwagę zwracają na przestrzeganie przepisów przez kierujących pojazdami. Pomimo wielu apeli i komunikatów kierowanych do społeczeństwa raciborscy policjanci już pierwszego dnia akcji zatrzymali dwóch kierujących "na podwójnym gazie". Do zatrzymania rekordzisty kierującego golfem doszło około godz. 15:40 w miejscowości Krowiarki na ul. Kasztanowej. Kierującym okazał się być 34-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który po przebadaniu na alkomacie miał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:
Mając 2,5 promila jechał rowerem
Rudyszwałd ul. Główna, wtorek, godz. 14:25. Uwagę patrolu policji zwraca poruszający się rowerem mężczyzna w średnim wieku, a dokładnie niezbyt pewny styl jazdy jednośladem. Funkcjonariusze zatrzymują go do kontroli.
Apele nie pomagają. Wciąż prowadzą po pijanemu
Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymała raciborska policja w trakcie minionego weekendu. Na Płoni wpadł 42-letni kierowca ciężarówki iveco, zaś na ul. Brzeskiej w Raciborzu 18-latek jadący rowerem.
——————————————————————————————————————–
Podziel się informacją lub napisz własny artykuł na forum.
Dodaj Temat na:
forum.raciborz.com.pl
——————————————————————————————————————




![Aleksander Talkowski oczarował publiczność. Letni koncert na schodach biblioteki [ZDJĘCIA] Aleksander Talkowski oczarował publiczność. Letni koncert na schodach biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/aleksander-talkowski-biblioteka-teatr-na-schodach.jpg)






![Wakacyjne podróże po literaturze. Dzieci odkrywały świat hobbitów i detektywów [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze. Dzieci odkrywały świat hobbitów i detektywów](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-32.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





![Turyści z Raciborza zdobyli Orlicę i Jagodną [ZDJĘCIA] Turyści z Raciborza zdobyli Orlicę i Jagodną](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pttk-raciborz-gory-1.jpg)






