Korki przy cmentarzach: najgorzej na Jeruzalem

0

Piękna pogoda sprawiła, że wielu raciborzan postanowiło odwiedzić groby swoich bliskich. O miejsca parkingowe było niezwykle trudno, szczególnie przy Jeruzalem. Pełne parkingi przy raciborskich cmentarzach – zdjęcia>>>

Obchody Wszystkich Świętych w Polsce stanowią swoisty fenomen… Polacy gremialnie odwiedzają groby swoich bliskich, nierzadko pokonując kilkaset kilometrów – tam gdzie ich rodzinne strony.  Ruch na nekropoliach jest bardzo duży. Do ranki nie lada problemu urasta znalezienie miejsca parkingowego. W Raciborzu najtrudniej było zaparkować przy cmentarzu Jeruzalem… Jak było przy cmentarzach na Ostrogu i ul. Głubczyckiej? Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Odpust za zmarłych. Jak go uzyskać?

Uroczystość Wszystkich Świętych skłania nas do szczególnej modlitwy za zmarłych, ale w tym czasie można uzyskać także odpusty dla nich. Na stronie internetowej diecezji opolskiej znajdujemy wskazówki, jak to uczynić.

Wspomnienie o zmarłych w minionym roku raciborzanach

– W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość niczym nie dającej się zapełnić pustki… – powiedział niegdyś ks. Józef Tischner. W minionym roku właśnie ta pustka wielokrotnie wypełniła nasze serca…

Historia Święta Wszystkich Świętych

Pierwszego i drugiego listopada nie tylko dla Katolików są dniami  szczególnej modlitwy i oddawania czci  Świętym, znanym i nieznanym oraz wspomnień naszych bliskich,  którzy odeszli  z tej Ziemi. do wieczności.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here