Budowa masztu internetowego w Nędzy bez protestów

0

Mieszkańcy Górek i Szymocic nie mają dostępu do internetu. Niedługo się to zmieni. W Nędzy zostanie wybudowany maszt. Zwykle tego typu inwestycje wzbudzają sporo kontrowersji. W tym przypadku obyło się bez protestów.

Jedna z raciborskich firm, zajmująca się dystrybucją internetu zwróciła się do gminy Nędza z prośbą o nieodpłatne przekazanie terenu pod budowę masztu internetowego. – Wyraziliśmy na to zgodę. Maszt stanie przy DW 919 w pobliżu zjazdu do Nędzy. Zajmie powierzchnię 30 m2 – informuje wójt gminy Nędza, Anna Iskała. Firma pozyskała na budowę masztu fundusze z Unii Europejskiej, więc na budowie nic nie straci. Zyskają natomiast mieszkańcy Szymocic oraz Górek Śląskich, do których radiowy sygnał nie dociera. – Firma posiada już nadajniki na terenie gminy, między innymi na kościele w Nędzy i w Zawadzie. Potrzebny jest jednak jeden duży nadajnik, aby całkowicie pozbyć się tzw. "białych plam" – dodaje wójt.

- reklama -

Zwykle tego typu inwestycje wiążą się z protestami mieszkańców. Jednak nie w Nędzy. Jak mówi wójt, mieszkańcy zostali poinformowani o planach budowy masztu i wyrazili na to zgodę. – To nie jest maszt telefonii komórkowej, który wysyłałby jakieś niebezpieczne dla ludzi sygnały – tłumaczy.

/Paulina Krupińska/

 

 

——————————————————————————–

Polecamy również:

 

Ostre słowa przewodniczącego po nieudanej próbie odwołania

Fiaskiem zakończyła się próba odwołania Gerarda Przybyły ze stanowiska przewodniczącego Rady Gminy Nędza. Zainteresowany nie szczędził ostrych słów w kierunku wnioskodawców.

Wiejska w Babicach będzie kolejną "schetynówką"?

Gmina Nędza zawarła porozumienie z powiatem raciborskim w sprawie ulicy Wiejskiej w Babicach. Powiat na remont tej drogi chce pozyskać pieniądze z tzw. "schetynówki".

W Nędzy liczą na większą ilość osób "skazanych na pracę"

Władze gminy Nędza już zastanawiają się nad tym, w jaki sposób wykorzystać osoby, które będą wykonywać prace społeczno użyteczne. Gmina chciałaby pozyskać 12 takich osób.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here