„To nie donosicielstwo tylko obywatelski obowiązek”

5

Prezydent Lenk zachęca, by nie pozostawać obojętnym i będąc świadkiem łamania przepisów drogowych informować o tym policję lub straż miejską. – Sam od razu łapię za telefon i dzwonię gdy widzę piratów – twierdzi.

 

- reklama -

 

 

Dzwońcie na policję i straż miejską, zapisujcie numery takich samochodów – tak reaguje prezydent Lenk na skargi mieszkańców ulicy  Żwirki i Wigury o kierowcach ciężarówek lekceważących zakaz poruszania się pojazdów przekraczających dopuszczalną wagę. – Takie coś trzeba natychmiast zgłaszać, a tym kierowcom powinno się odebrać prawo jazdy – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Nowych Zagród w G5.

Żeby nie być gołosłownym, za przykład stawia samego siebie. – Jak widzę takie przypadki, od razu dzwonię do straży miejskiej – zachęca prezydent, który ma samochód z automatyczną skrzynią biegów, więc korzystanie z telefonu podczas jazdy ma ułatwione. – My mamy za dużą tolerancję dla ludzi, którzy łamią przepisy ruchu drogowego – podsumowuje.

 

Paweł Strzelczyk

 

 —————————————————

 

zobacz także:

 

Ludzie chcą mieć wyremontowaną jezdnię oraz chodnik i nie interesuje ich, czy dana droga jest miejska czy powiatowa. Stąd też prezydent nieraz zbiera po uszach za starostę za zły stan dróg powiatowych. Ale to się zmieni.
 
 
 
W październiku informowaliśmy, że na na odcinku ul. Żeromskiego (od Słowackiego do Wyszyńskiego) władze chcą puścić ruch tylko w jednym kierunku. Teraz jednak prezydent wycofuje się z tego pomysłu.

 

 

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. to niech przyjedzie na osiedle hetmańskie pod budynek administracji spółdzielni i wlepi mandat wojnarowi i kierownikowi spółdzielni którzy nagminnie stoją na zakazie utrudniając ruch .

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here