Siłownia na placu zabaw na Szczęśliwej? Prezydent jest „za”

0

Od kilku tygodni przy OSiR działa siłownia pod chmurką. Jej uruchomienie okazało się sporym sukcesem. Jest więc szansa, że tego typu przedsięwzięć będzie więcej. O następną prosi grupa młodych ludzi.

 

- reklama -

 

 

Z prośbą o uruchomienie kolejnego miejsca do poprawiania tężyzny fizycznej na świeżym powietrzu zwrócił się do prezydenta przedstawiciel niedawno utworzonej grupy, uprawiającej ćwiczenia m.in. w parku z placem zabaw w obrębie ulic Matejk/i/Warszawskiej/Szczęśliwej. Miało to miejsce podczas spotkania z mieszkańcami w G5. Młody człowiek chciał dowiedzieć się, czy może liczyć na wsparcie magistratu, gdyż zainstalowanie przyrządów (nieco innego rodzaju niż w już działającej siłowni) bardzo by pomogło ćwiczącym. Grupa zrobiła rozeznanie w internecie ile kosztują tego typu urządzenia i  wyszło, że w najbardziej rozbudowanej wersji byłoby to 30 tys. zł. Wymagania raciborzan nie są jednak wygórowane i zadowolą się sprzętem za 10 tysięcy.

 

Magistrat systematycznie odnawia miejskie parki i skwery, również i w stosunku do tego terenu istnieją bliżej nie sprecyzowane plany co do rewitalizacji. Czeka po prostu na swoją kolej. Niezależnie od tego prezydentowi spodobał się pomysł. – Jeśli to się zamknie w kwocie 30 tysięcy, to my to zrobimy już. W takich granicach nie widzę najmniejszego problemu – zadeklarował zapraszając wnioskodawców w możliwie najszybszym terminie do urzędu celem omówienia szczegółów. 

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————-

 

zobacz także:

 

OSiR: siłownia na wolnym powietrzu – zobacz jak wygląda

Osiem ogólnodostępnych, bezpłatnych stanowisk do ćwiczeń na wolnym powietrzu stanęło w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy Zamkowej 4. Siłownia OSiR pod chmurką – zdjęcia>>

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here