Stare Dobre Małżeństwo przy pełnej sali RCK

5

– Ten wieczór będzie bardzo sentymentalny – rozmarza się Urszula, która na koncert przyjechała z koleżanką. – Dobrze się składa, że Dzień Niepodległości można spędzić w takich klimatach – dodaje Małgorzata. Obie do RCK przyjechały aż z Żor.

 

- reklama -

 

 

Na koncert SDM przyszły tłumy. – Bardzo się cieszymy, że trafiliśmy w gusta publiczności – mówiła przed koncertem Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury. Wśród publiczności Raciborskiego Centrum Kultury nie zabrakło władz miasta. – Zależy nam, by obchody 11 listopada nie kończyły się na składaniu kwiatów pod pomnikiem, ale by radość z odzyskanej niepodległości wyrażała się też poprzez uczestnictwo w kulturalnych wydarzeniach. Jestem pewna, że koncert będzie świetnie pasował do aury dzisiejszego święta – mówiła wiceprezydent Ludmiła Nowacka.

Na koncert do Raciborskiego Centrum Kultury przyjechała też Ewa Becla, artystka pochodząca z Raciborza, ale od wielu lat mieszkająca już w Londynie. W styczniu tego roku dała koncert w RCK. – Cieszę się, że ten wyjątkowy dzień mogę spędzić w rodzinnym mieście, a do tego na wspaniałym koncercie w Raciborskim Centrum Kultury – mówiła artystka.

Stare Dobre Małżeństwo śpiewają wiersze m.in. Edwarda Stachury i Bolesława Leśmiana. Muzykę do niemal wszystkich piosenek skomponował Krzysztof Myszkowski. Grupa wykształciła się z męskiego duetu wokalno-gitarowego z początku lat 80. XX wieku, w skład którego wchodzili: Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz, wówczas licealiści. Jednak prawdziwa historia zaczęła się w roku 1984, kiedy duet wziął udział w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Wtedy grupa została po raz pierwszy przedstawiona jako „Stare Dobre Małżeństwo”, gdyż, jak zauważył zapowiadający ich spiker, muzycy znają się i grają ze sobą tak długo, że można im przypisać takie określenie.

Muzycy niechętnie udzielają wywiadów, niestety nie inaczej było w Raciborzu. A publiczność mogła wysłuchać przede wszystkim utworów z nowej płyty zespołu "Mówi Mądrość", kilka egzemplarzy było też do kupienia w RCK.

 

tekst: SaM

 

/ps/

 

 ———————————————

 

zobacz także:

 

Z udziałem władz samorządowych, służb mundurowych, stowarzyszeń, organizacji kombatanckich i zwykłych mieszkańców Raciborza, na rynku i pod pomnikiem Matki Polki uczczono rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

  1. bosko

    Stare Dobre Małżeństwo to klasyka polskiej muzyki – cudowne teksty, doskonała muzyka i wspaniali artyści-skromni, z klasą. Rzadko ma się okazję do uczestniczenia w takiej uczcie dla zmysłów. Dziękuję RCK za organizację takiej możliwości i proszę o wyciagnięcie wniosków – chcemy więcej takich wydarzeń w mieście.

  2. majka

    Fantastyczne doznania! Dziękuję p. Wystub.

  3. Ale wtopy 😛 ten sląłd nie gra ze sobą „tak długo” by był „starym” czy choćby dobrym małżeństwem 😛 Leśmiana ten skład wcale nie grał i nie gra!!! Zwykła ignorancia piszącego świadczy o tym, że kompletnie nie ma pojącia nic o zespole który niby to jest legendą 😛 Taka to i legenda jak te wtopy w tekście 😛 😛 😛

  4. JAk nie grają Lesmiana? Co Ty tu wypisujesz, błaźnie? Tu masz przykład, że grają Leśmiana (jeden z wielu). A teraz, jak już się wykazałeś ignorancją, to zamknij buzie na kłódkę i przeprość redaktora.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here