Biskup apeluje o pomoc ofiarom tajfunu na Filipinach

1

W ostatnich dniach wszystkich nas poruszyła tragedia Filipin. Wskutek przejścia tragicznego w skutkach tajfunu Haiyan, zginęły tysiące osób – pisze do wiernych biskup opolski, prosząc o zbiórkę pieniędzy w najbliższą niedzielę.

Wiele zostało rannych. Ci, którzy przeżyli, utracili wszystko. Dodatkowo zagrażają im głód, choroby i epidemie. Rozmiar zniszczeń materialnych jest ogromny. Modlimy się za dusze zmarłych oraz za wszystkich, którzy cierpią z powodu  kataklizmu.

- reklama -

Jednocześnie w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i przychylając się do prośby Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę Was o przeprowadzenie przed kościołami naszej diecezji, w niedzielę 17 listopada br., zbiórki do puszek na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach. Zebrane pieniądze proszę niezwłocznie przekazać na adres lub konto naszej diecezjalnej Caritas, która za pośrednictwem Caritas Polskiej prześle je na konto Caritas Filipin.

Wasz Biskup
Andrzej Czaja

Opole, dnia 12 listopada 2013 r.
—————————-
Konto Caritas Diecezji Opolskiej: Grupa Pekao S.A. O/Opole,
nr: 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „Filipiny”.

 

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. aha

    No tak, biskup apeluje – biskup zarabia. Ludzie, nie wysyłajcie pieniędzy nigdy przez kościół! Jak już to przez fundacj charytatywne.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here