Powiat raciborski sportem stoi! „To jest mistrzostwo świata”

0

Rok 2013 będzie rekordowym, jeśli idzie o liczbę medali zdobytych przez sportowców z powiatu raciborskiego na zawodach sportowych na szczeblu centralnym. Sport w powiecie raciborskim – szczegóły>>>

– To jest mistrzostwo świata! – podsumował informacje przekazane przez Inspektora ds. sportu Piotra Kielara przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego Adrian Plura. Inspektor opowiedział radnym kondycji sportu w powiecie raciborskim. Podkreślił mnogość cyklicznych imprez o charakterze sportowym, które z roku na rok są organizowane w powiecie raciborskim, do których dołączają kolejne, np. turniej streetballa w ZSE w Raciborzu. Rocznie w powiecie raciborskim odbywa się około 55 imprez o charakterze sportowym.

- reklama -

– Ważne jest to, że mapa sportowa powiatu raciborskiego jest dość ciekawa – mówił P. Kielar dodając, że składają się na nią rozmaite dyscypliny sportowe, m. in. siatkówka (gmina Krzanowice), piłka ręczna (Pietrowice Wielkie), zapasy (LKS "Dąb" Brzeźnica, gmina Rudnik), piłka nożna (cały powiat), palant (Cyprzanów).

Popularność różnych dyscyplin sportowych i imprez o takich charakterze w powiecie raciborskim jest przede wszystkim zasługą lokalnych działaczy i pasjonatów. – Trzeba docenić ich poświęcenie – mówił inspektor Kielar. To poświęcenie procentuje – wiele wskazuje na to, że rok 2013 będzie rekordowym, jeśli idzie o ilość medali, które sportowcy z Raciborza zdobyli na zawodach sportowych na szczeblu centralnym. Do chwili obecnej w inspektoracie ds. sportu  w raciborskim starostwie złożono już 20 wniosków o nagrody dla medalistów mistrzostw Polski oraz 5 wniosków o nagrody dla trenerów mistrzów Polski. Ta liczba ulegnie zwiększeniu, gdyż wniosków nie złożyli jeszcze zawodnicy i trenerzy MKZ Unia Racibórz. Na przyznanie nagród za wybitne osiągnięcia sportowe raciborskie starostwo może przeznaczyć 29,5 tys. zł.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Młodzi zapaśnicy Unii na zawodach Bajorka

16 listopada w Krakowie najmłodsi zapaśnicy  MKZ Unia Racibórz wystartowali w Turnieju Władysława Bajorka w zapasach klasycznych. Z zawodów przywieźli 15 medali, w tym 5 z najcenniejszego kruszcu.

Gala Boksu w Raciborzu: zawodnicy stanęli twarzą w twarz!

Prężenie muskułów i zimne spojrzenia – w Hotelu Polonia odbyło się oficjalne ważenie bokserów z zespołów Cuba Domadores i Hussars Poland.

——————————————————————————————————————–
Polecamy również GazetaInformator.pl nr 150

Zobacz więcej na portalu regionalnym GazetaInformator.pl
Czytaj ostatni numer GazetaInformator.pl nr 149>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here