Śmiertelne zatrucie czadem w Pogrzebieniu

1

Prawdopodobnie zatrucie czadem było przyczyną śmierci 56-letniego mieszkańca Pogrzebienia. Ciało mężczyzny odnalazła rodzina, która wezwała na miejsce pogotowie. Wkrótce przyjechały również policja oraz straż pożarna. W jednym z domów przy ul. Pamiątki w Pogrzebieniu zmarł 56-letni mężczyzna. Prawdopodobną przyczyną zgonu było zatrucie czadem (wezwana na miejsce straż pożarna stwierdziła obecność w pomieszczeniu tlenku węgla). Okoliczności zdarzenia bada Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną dostania się do pomieszczenia tlenku węgla była nieprawidłowo działająca wentylacja. Do tragedii doszło 26 listopada ok. godz. 18.00.

Co roku w całym kraju odnotowuje się kilka tysięcy przypadków zatrucia i podtrucia czadem (w 2012 roku odnotowano 3700 takich przypadków).

- reklama -

Najłatwiejszym sposobem na uniknięcie zagrożenia jest instalacja czujek tlenku węgla i i dymu, które powinny znaleźć się w pomieszczeniach z kominkami, piecami kaflowymi, kuchenkami gazowymi i gazowymi ogrzewaczami wody, a także w kotłowniach i garażach. Czujek nie powinno montować się przy oknach, kratkach wentylacyjnych i w miejscach zawilgoconych.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Fatalna pogoda zbiera żniwo: kolizja na Piaskowej [ZDJĘCIA]

Kierująca VW Golf raciborzanka jechała za szybko jak na warunki panujące na drodze. Straciła kontrolę nad pojazdem i uderzyła w nadjeżdżający ciągnik rolniczy. Racibórz: Golf zderzył się z ciągnikiem – zdjęcia>>>

Potrącenie rowerzysty. Poszukiwani świadkowie wypadku

Na drodze pomiędzy Szonowicami a Raciborzem doszło do poważnego wypadku. Ciężko ranny został rowerzysta. Sprawca zdarzenia zbiegł. Policja prosi wszystkich świadków wypadku o kontakt.

Po siedmiu miesiącach Klaudię udało wybudzić się ze śpiączki

W marcu tego roku, w dniu swoich 16 urodzin została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych i od tego momentu przebywała w stanie śpiączki. Klaudię udało się wybudzić po ponad 7 miesiącach.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

—————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. bosz

    Mamy XXI wiek, ludzie stale umierają, bo nie potrafią korzystać z cywilizacji.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here