Racibórz nieruchomości: za ile dom w Raciborzu?

0

Średnia cena domu na rynku wtórnym w Raciborzu wynosi obecnie 374 tys. zł – wynika z analizy portalu nieruchomości Oferty.net. Za metr kwadratowy musielibyśmy zapłacić przeciętnie 2,3 tys. zł.

Najtańsze domostwa w Raciborzu możemy kupić już za 99 tys. zł. Są to jednak nieliczne wyjątki, gdyż zwykle ceny zaczynają się w okolicach 138 tys. zł. Najtańsze domy w Raciborzu nie są większe niż 150 m²; zdarzają się wśród nich budynki do remontu lub do wykończenia, jednak nie jest to regułą. Głównym powodem niskich cen w tym przypadku jest metraż. Oprócz tego, domy o wielkości od 100 m² do 150 m² to najliczniejsza grupa ofert na raciborskim rynku wtórnym – prawie połowa. Szukając domu tej wielkości, mamy przegląd przez wszystkie standardy, aż do niemal luksusowych domków o cenach 650-700 tys. zł i 4,4-4,8 tys. zł za metr kwadratowy. Ta górna granica jest bardzo wysoka, ponieważ średnia dla budynków w tej grupie wynosi 280,6 tys. zł i 2,1 tys. zł za metr kwadratowy.

- reklama -

Mniejszy wybór mamy, jeśli szukamy domu o większym metrażu. Średnia stawka za budynek o wielkości od 150 m² do 200 m² to 444 tys. zł i 2,5 tys. zł dla metra kwadratowego. Większość z domów w tej kategorii nadaje się od razu do zamieszkania, a ceny zaczynają się od 200 tys. złotych i 1 tys. zł za metr kwadratowy.

Największych domów (ponad 200 m²) na raciborskim rynku jest najmniej – wg portalu Oferty.net zaledwie kilka. Rozstrzał cen jest tu bardzo duży – od 250 tys. zł aż do 980 tys. zł. W tej grupie domostw wyraźnie widać różnice w stanach i standardach pomiędzy tańszymi i droższymi obiektami – tańsze wymagają remontu lub wykończenia przed wprowadzeniem się do nich. Droższe budynki z tej kategorii należą do najbardziej kosztownych w całym mieście. Warto jednak pamiętać, że wszystkie przytoczone dane to ceny ofertowe i w większości przypadków podlegają negocjacji.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Ile zapłacimy za mieszkanie w Raciborzu?

142 000 zł – tyle wynosi średnia cena mieszkania w Raciborzu. Za metr kwadratowy zapłacimy średnio 2281 zł. Przedstawiamy szczegółowe informacje na temat cen tutejszych mieszkań. Racibórz nieruchomości – analiza>>>

 

Znów nie było chętnych na raciborski dworzec PKP

22 listopada odbył się przetarg na dworzec w Raciborzu. Podobnie jak w lipcu, nie zgłosił się żaden podmiot skłonny przejąć nieruchomość za blisko 2,8 mln zł. Teraz kolej będzie próbowała pozbyć się obiektu w drodze rokowań.

Podatek od nieruchomości – ile zapłacimy w przyszłym roku?

Prezydent zaproponował nowe stawki podatków i opłat lokalnych, które będą obowiązywały w 2014 roku. Obecnie wysokość stawek jest poddana konsultacjom społecznym. Zobacz, ile może wynieść podatek od nieruchomości.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here