Woprowcy z Raciborza podsumowali sezon

0

Każdego dnia wakacji ratownicy z raciborskiego oddziału WOPR ratowali 5-6 osób. To dzięki nim na żadnym ze strzeżonym przez nich akwenów w Raciborzu i powiecie raciborskim nie zdarzył się przypadek utonięcia.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Oddział Racibórz podsumowało miniony sezon swojej pracy. Na spotkaniu, które dzisiaj (29.11)odbyło się w raciborskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, gościem specjalnym był Henryk Siedlaczek, poseł na sejm RP. Miasto Racibórz reprezentowali Marek Kurpis – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Wojciech Hipnarowicz i Krzysztof Borkowski – wicedyrektor OSiR-u. Na spotkaniu obecni byli również Arkadiusz Tylka, dyrektor ZSOMS Racibórz i jego zastępca Dariusz Szymczycha. To właśnie z raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego wywodzi się prawie sto procent raciborskich ratowników.

Tegoroczne statystyki utonięć są zatrważające. Na terenie całego kraju zginęło blisko 440 osób. – Na szczęście na akwenach wodnych Raciborza i Powiatu Raciborskiego, które nam podlegają, nie zdarzył się żaden wypadek utonięcia i z tego należy się cieszyć – podkreślił Piotr Krużołek, szef raciborskiego WOPR-u.

W sezonie letnim 2013 od początku czerwca do końca sierpnia pracowało około 30 ratowników. WOPR Racibórz zabezpieczał kąpieliska w Oborze i Tworkowie, nad Bałtykiem w miejscowości Pleśna, a po nawiązaniu współpracy z biurami podróży, także plaże we Włoszech i w Grecji zyskując bardzo dobrą opinię.

- reklama -

Pracy było sporo. Przypomnijmy, że tylko w miesiącu lipcu na basenie w Oborze wypoczywało blisko 20 tysięcy osób. Każdego dnia ratownicy mieli od pięciu do sześciu interwencji (Obora, Tworków). Mimo wielu kampanii społecznych uświadamiających jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, trudno do końca wyrugować nieodpowiedzialne zachowanie niektórych osób. Alkohol, zażywanie środków odurzających i kąpiel w miejscach niestrzeżonych, to nadal główne przyczyny wypadków i utonięć.

Na dzisiejszym spotkaniu raciborscy WOPR-owcy zapoznali się także z głównymi decyzjami niedawnego zebrania plenarnego Zarządu Wojewódzkiego w Katowicach. Do końca roku mają zostać zweryfikowani ratownicy zawodowi. Doszkalanie polegać będzie między innymi na wysyłaniu specjalnych, cotygodniowych raportów do centrali. Na zebraniu w Katowicach toczone były również rozmowy na temat przekazania do Raciborza kolejnej łodzi ratunkowej. Wiktor Zajączkowski, prezes Zarządu Wojewódzkiego WOPR zadeklarował, że taka jednostka z silnikiem o mocy 30 KM niebawem zostanie przekazana.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Złoto dla Sławomira Koterby z Klubu Łamator

Dwóch zawodników raciborskiego Klubu Brazylijskiego Ju-jitsu Łamator wystartowało w II Międzynarodowych Mistrzostwach Submission Fighting No-Gi w Krapkowicach. Jeden z nich zdobył złoty medal.

AZS Rafako: Przegrana po tie-breaku, cenny punkt akademików

Siatkarze Rafako przegrali we własnej hali ze Strzelcami Opolskimi 2:3. – Szkoda, bo była szansa – komentuje trener Witold Galiński. W tej jednak sytuacji w jakiej jest Rafako, cieszy każdy punkt zdobyty z silnym rywalem.

Gala Boksu w RAFAKO: Kubańczycy dali Polakom łupnia[ZDJĘCIA]

Największe wydarzenie sportowe 2013 roku w Raciborzu za nami. W hali W3 Rafako starły się drużyny Hussars Poland i Cuba Domadores. Lepsi okazali się goście. Gala Boksu w Rafako – zdjęcia>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here