Zderzenie renault i audi na skrzyżowaniu Słowackiego/Ocicka

9

O dużym szczęściu mogą mówić kierowcy audi i renault, których samochody zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Słowackiego z Ocicką w Raciborzu. AKTUALIZACJA. 02.12.13
Winnym spowodowania kolizji okazał się kierujący renault megane, który wjeżdżając na ul. Ocicką wymusił pierwszeństwo na kierującej audi a3, która jechała ul. Ocicką. Mężczyzna został ukarany przez policję mandatem karnym.
——————————————————————————————————————– 
29.11.13
W piątkowy wieczór 29 listopada, ok. godz. 19.15 na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Ocickiej doszło do kolizji. Zderzyły się renault i audi. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Policja kierowała ruchem, który pomimo częściowego zatarasowania jezdni odbywał się płynnie. Miejsce kolizji zabezpieczyli strażacy z OSP Brzezie, którzy szybko uporali się z wyciekiem paliwa i przywróceniem przejezdności drogi.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Wypadek na Rybnickiej. Kierowca w stanie krytycznym[ZDJĘCIA]

Czołowe zderzenie na trasie Racibórz – Kornowac. Kierujący osobówką mężczyzna w stanie krytycznym został przewieziony do raciborskiego szpitala. Wypadek na trasie Racibórz – Kornowac – zdjęcia>>>

 

Wielka nocna andrzejkowa akcja policji

Raciborscy policjanci w piątkową i sobotnią noc przeprowadzą akcję, w trakcie której będą zwracać uwagę na pijanych kierowców wracającym z imprez, zadbają również o bezpieczeństwo w okolicach lokali rozrywkowych.

Fatalna pogoda zbiera żniwo: kolizja na Piaskowej [ZDJĘCIA]

Kierująca VW Golf raciborzanka jechała za szybko jak na warunki panujące na drodze. Straciła kontrolę nad pojazdem i uderzyła w nadjeżdżający ciągnik rolniczy. Racibórz: Golf zderzył się z ciągnikiem – zdjęcia>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

9 KOMENTARZE

 1. na tym skrzyżowaniu g*** widać, odszkodowania powinno płacić miasto!!!

 2. kaja

  Ja też miała stłuczkę na tym skrzyżowaniu. Nic na nim nie widać, a poza tym z obu ulic ludzie jeżdżą jak szaleni.

 3. Jerst wiele takich skrzyzowan gdzie sa drzewa słaba widoczność a nawet lustra nie ma. Powinnismy jakies protesty zacząc moze by miasto cos ruszyło d**ą

 4. MaRuda

  Cała, gęsto zabudowana lewobrzeżna część Raciborza mieści się w kole o promieniu mniejszym niż kilometr (Kościuszki, Kolejow, Reymonta, Głubczycka, Starowiejska, Opawska, Łąkowa). Nikomu nie zaszkodziłoby uczynienie z niej strefy ograniczenia prędkości do 40 lub, śmielej, 30km/h. Przejścia dla pieszych i skrzyżowania stałyby się o wiele bezpieczniejsze. Pewne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa można wprowadzać bez oglądania się na wyborców, jeżeli już zostało się wybranym i posiada się mandat do sprawowania władzy. Wyobraźnia pozwala wprowadzać nowe, a nie tylko bezpiecznie naśladować to co już sprawdzili inni. No i jeszcze potrzebne jest większe zaangażowanie policji. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałam policjanta z „suszarką” we wspomnianej strefie.

 5. MaRuda

  Zapomniałam oczywiście wymienić ulice Pocztową, Nowomiejską i Jana Pawła II. No ten promień koła to nie kilometr, ale może nawet aż 1200m.

 6. Matsu

  [b]MaRuda Twoja opinia przywołuje mi na myśl iż masz bliżej do rządzących naszym krajem niż do inteligentnej osoby analizującej problem od przyczyny aż do skutu i wtwdy podejmującej decyzję o rozwiązaniu. Daruj sobie te puste hasło zwolnienia prędkości czy popularne ostatni „10 mniej”. Jak zarządca i projektant drogi i ruchu zawalił sprawę organizacji ruchu, jak samorząd na poboczach nie zmodernizował skrzyżowania to najlepiej i tak zwalić winę na kierujących i na ich prędkość. Jeśli naprawdę uważasz że jedynym rozwiązaniem na teo typu zdarzenia jest zmniejszenie prędkości to proszę nie wychodz z domu bo Twoja predkość powinna być zerowa. Nie myślisz więc jesteś najniebezpieczniejszym uczestnikiem i ruchu i debaty, Na drodze i w samorządzie trzeba myśleć a nie jedynie ZAKAZYWAĆ. Zakaz to najprostsza i niestety najpopularniejsza droga to pseudo rozwiązania problemu. Na wymioty się mi zbiera że takie osoby jak ty populistycznie promują nie myślenie nad problemem a zakazywania. Proszę raz jeszcze – zamilcz!
  [/b]

 7. MaRuda

  Matsu, jest wiele paskudnych skrzyżowań w naszym mieście. Niektóre można poprawić, uczynić bezpieczniejszym, ale to jednak energia kinetyczna zabija pieszych i kierowców, dewastuje pojazdy (oczywiście wiesz że jest propocjonlna do kwadratu prędkości). W krajach o wyższych umiejętnościach i dyscyplinie kierowców, w obszarach gęściej zabudowanych z wąskimi drogami, stosuje się skrzyżowania dróg równorzędnych. W Polsce to nie działa. W Katowicach i Rybniku ponad 90% kierowców nie ma świadomości że jadą przez takie skrzyżowanie. Rozumiem że przeraża Cię myśl że musiałbyś jechać zaledwie 40km/h w godzinach szczytu, Opawską, przez skrzyżowania z Ogrodową i Staszica. Teraz pewnie jedziesz 59km/h (bo nawet jak namierzą to i tak nie ma mandatu). Na szczęście większość kierowców już jeździ w opisanym wcześniej obszarze znacznie poniżej dopuszczalnego limitu. Pozostaje tylko praca nad ludźmi o słabiej rozwiniętej wyobraźni i empatii. Jeśli dalej Cie drażnię, przygotuj miednicę lub zażyj aviomarin. No i też postanowiłam dodać powagi mojej wypowiedzi pogrubiając literki.

 8. MaRuda

  Ojej, zapomniałam [b]pogrubić[/b], Trudno.

 9. AjA

  A ja uważam, że kirwoca, który by jechał 50km/h, nie skasowałby tak auta. Jechał za szybko, to ma za swoje. Tyle w temacie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here