Rudnik organizuje turniej mikołajkowy

W tym turnieju przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. 10 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudniku odbędzie się kolejny Gminny Mikołajkowy Turniej dla dzieci klas 1-4 wszystkich szkół z całej gminy. Początek o godz. 9.30.

Dzieci ze szkół z całej gminy na turnieju spotykają się już od ponad 10 lat. – W turnieju bierze udział każde dziecko, nie ma wymówek, że ktoś jest słaby, nie nadaje się. Rywalizacja oczywiście zawsze jest, ale głównie chodzi o zabawę, o to, żeby zmobilizować najmłodszych do ruszania się – mówi Bożena Walaszek, nauczycielka wychowania fizycznego ze szkoły w Rudniku.

- reklama -

Będą gry, zabawy i zadania szybkościowe i zręcznościowe. Na każdego uczestnika czeka mikołajkowy upominek ufundowany przez urząd gminy. Zaproszono też zespół muzyczny, który umili dzieciakom sportowe zmagania.

– Dzieci chętnie biorą udział w turnieju, jest rywalizacja, ale na wesoło, przede wszystkim chodzi przecież o to, żeby dzieci zmobilizować do wysiłku fizycznego, do ruchu. To ważne szczególnie dziś, kiedy młodzi najczęściej wolny czas lubią spędzać przed telewizorem, czy komputerem. Do ruchu staramy się przekonywać mieszkańców od najmłodszych lat – podkreśla Jan Deńca z Urzędu Gminy w Rudniku.

– Ważne, by dawać przykład, swoją postawą udowadniać, że ruch to zdrowie – dodaje Bożena Walaszek. Poza tym, dzieci i młodzieży potrzeba kreatywnie zorganizowanych lekcji wf-u. Nie wystarczy rzucić piłkę i. Potrzeba takich ćwiczeń, takich zabaw, żeby dzieci do wysiłku zachęcić a nie zniechęcić.

Gmina Rudnik jest już znana z wielu sportowych imprez, także o szerokim zasięgu, m.in. na bieg rudnicki, czy ogólnopolski bieg na łyżworolkach zjeżdżają się zawodnicy z całej Polski.

 

/ps/

 

 ———————————————–

 

zobacz także:

 

Kluby Młodzieżowe Gminy Krzanowice, w ramach projektu „Hobby spełnia marzenia” zorganizowały w Domu Kultury w Bojanowie dla

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here