Spotkanie ze św. Mikołajem w RCK

Na spektakl "O czerwonym kapturku i księżniczce na ziarnku grochu" zaprasza z okazji mikołajek Raciborskie Centrum Kultury. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie RCK przy ul. Chopina, a także w RCI przy ul. Długiej.

 

- reklama -

 

 

Nie zabraknie też spotkania ze św. Mikołajem! A do bajkowego świata w najbliższą sobotę 7 grudnia o godz. 16.00 zabiorą najmłodszych aktorzy  Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM z Katowic, którzy gościli już na deskach Raciborskiego Centrum Kultury, m.in. z bajką "Jak pingwiny arką popłynęły", w sztuce wystąpił raciborzanin Mirosław Kotowicz.

 

Tym razem aktorzy przyjadą ze spektaklem "O czerwonym kapturku i księżniczce na ziarnku grochu". Sztuka czeskiego autora, Jiřego Středy, to dowcipnie i lekko napisana wersja popularnych baśniowych motywów, znanych m. in. ze zbiorów Ch. Perraulta, braci Grimmów czy H.Ch.Andersena. Konstrukcja utworu wyraźnie zakłada granie go z pewnym "przymrużeniem oka", w konwencji niby – improwizacji. W takim też kierunku poszli realizatorzy przedstawienia, proponując publiczności rodzaj zabawy w teatr, chwilami również zapraszając dzieci do bezpośredniego w niej udziału.

 

Reżyseria: Marek Wit, Aktorzy: Danuta Baska, Krystyna Nowińska, Ewa Reymann, Marek Dindorf.
Czas trwania : 70 min. /z przerwą/

 

Bezpłatne wejściówki do nabycia:
w kasie RCK RDK /ul. Chopina 21  wt.-czw. 14.30-18.30/ 32 412 32 45
oraz  w RCI przy ul. Długiej 2 /pn.-pt. 9.00-17.00/ trel. 32 415 72 39.

 

/ps/

 

 ————————————————

 

zobacz także:

 

Choć kupujących nie ma jeszcze zbyt wielu, handlujący nie martwią się o frekwencję. – Im bliżej świąt, tym ruch będzie większy – twierdzi jeden z mężczyzn. Jarmark świąteczny na raciborskim rynku >>> zobacz zdjęcia.
 
 

W piątek 6 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się impreza pt. „Mikołaj ze strażakami” organizowana przez strażaków PSP z Raciborza. W programie m.in. gry i zabawy, a także pokaz sprzętu służącego strażakom do pracy.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here