
7 razy musiała interweniować raciborska straż pożarna w związku z wichurą, która przeszła nad regionem. Najczęściej – bo aż 4 razy – wyjeżdżali do drzew powalonych na drogę. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych.
Interwencje straży pożarnej od czwartkowego wieczoru do piątkowego poranka:
19.40 – Racibórz, ul. Opawska – usuwanie drzewa powalonego na drogę
20.40 – Racibórz-Brzezie, ul. Gawliny – zabezpieczenie dachu po wyrwaniu przez wiatr okna dachowego
20.50 – Racibórz-Studzienna, ul. Hulczyńska – gaszenie pożaru w kotłowni domu jednorodzinnego, straty 200 zł
21.50 – Racibórz-Brzezie, ul. Brzeska – usuwanie połamanych gałęzi wiszących nad drogą i zagrażających spadnięciem
3.30 – Górki Śląskie, ul. Ofiar Oświęcimia – usuwanie drzewa powalonego na jezdnię
3.50 – Rudy Raciborskie, ul. Gliwicka – usuwanie drzewa powalonego na jezdnię
8.45 – Racibórz-Markowice, ul. Królowej Jadwigi – usuwanie drzewa powalonego na jezdnię
/ps/





![Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem [WIDEO] Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/stas-karon-ars.jpg)

![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)



![Akcja „Podaj Prezent” na rynku w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/akcja-podaj-prezent.jpg)
![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)



![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)

![Głos ucznia w szkole. Debata oksfordzka na Stacji Młodych [ZDJĘCIA] Głos ucznia w szkole. Debata oksfordzka na Stacji Młodych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/glos-ucznia-w-szkole-stacja-mlodych.jpg)
![„Odblaskowa szkoła” w Raciborzu. Uczniowie uczą się bezpieczeństwa na drodze [ZDJĘCIA] sp15 odblaski](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/sp15-odblaski-1.jpg)
![„Czytanie w ciemnościach”, czyli tajemnice i zabawa w bibliotece w Brzeziu [ZDJĘCIA] „Czytanie w ciemnościach”, czyli tajemnice i zabawa w bibliotece w Brzeziu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/czytanie-w-ciemnosciach.jpg)






