79-latka potrącona na Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]

Przechodząca przez ulicę Wojska Polskiego w Raciborzu kobieta została potrącona przez daewoo matiz. Kobieta została przewieziona do szpitala. Wypadek na Wojska Polskiego – zdjęcia>>>

7 grudnia ok. godz. 9.00 w okolicach przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Wileńskiej i Browarnej doszło do wypadku. Kierujący (zam. Racibórz, 49 l.) deawoo matiz potrącił kobietę (zam. Racibóz, 79 l.), która przechodziła przez ulicę Wojska Polskiego. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że do potrącenia nie doszło na pasach, ale za nimi (ok. 1,5 m). Kobieta ze wstrząśnieniem mózgu oraz złamaniem żeber została przewieziona do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Jechał od strony skrzyżowania z ulicą Opawską w kierunku Placu Wolności. Kto zawinił? Policja i sąd będą prowadzić postępowanie wyjaśniające w tej sprawie (potrwa ono ok. 30 dni). Pośrednią przyczyną wypadku z pewnością była ograniczona widoczność w miejscu zdarzenia – po obu stronach przejścia dla pieszych rosną drzewa.

- reklama -

– Kto to widział, żeby po obu stronach przejścia dla pieszych rosły drzewa? Tam naprawdę nic nie widać. Mieszkam tuż obok, ale boję się tędy przechodzić. Wolę przejść kilkadziesiąt metrów do następnych pasów, tak jest bezpieczniej. Zamiast wycinać drzewa w parku zainteresowaliby się tymi tutaj, na Słowackiego i Ocickiej – mówi mieszkający w obliżu mężczyzna, który wezwał na miejsce zdarzenia karetkę pogotowia.

– Z tym pogotowiem to przesada. Dzwonię i odzywa się dyspozytornia z Rybnika. Mówię, że na skrzyżowaniu Wileńskiej i Wojska Polskiego, a oni się mnie pytają, ile stąd jest do szpitala. Mówię, że nie wiem i żeby po prostu tu przysłali karetkę. Dyspozytornia na to, że ma zgłoszenie, że jest też wypadek na skrzyżowaniu Wileńskiej i Browarnej i czy to jest to samo… Przecież to jest paranoja, że ktoś z Rybnika, kto nie zna Raciborza się tym zajmuje, a to są cenne minuty… – dodaje mężczyzna.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Volkswagen dachował przed Żerdzinami [ZDJĘCIA]

Na Drodze Wojewódzkiej 416 w okolicach Żerdzin samochód wypadł z drogi w pole i dachował. Na miejscu pojawiła się policja i karetka pogotowia. Jak twierdzą świadkowie, kierująca o własnych siłach opuściła pojazd.

Wichura w powiecie raciborskim. Pracowita noc strażaków

7 razy musiała interweniować raciborska straż pożarna w związku z wichurą, która przeszła nad regionem. Najczęściej – bo aż 4 razy – wyjeżdżali do drzew powalonych na drogę. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych.

18-latek wjechał BMW w budynek na Drzymały

W piątek przed godziną 8.00 w Raciborzu doszło do kolizji drogowej. Jadący od strony Podwala  18-letni raciborzanin wpadł w poślizg i wbił się w róg budynku na ul. Drzymały. Kolizja na Drzymały >>> zdjęcia

——————————————————————————————————————– 
Czytaj również GazetaInformator.pl nr 151

Więcej wiadomości z regionu na portalu regionalnym GazetaInformator.pl 

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

—————————————————————————————————————-

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Powinni sprawdzić wszystkie drzewa na drogach i osiedlach miastach. Te stare i zagrażające ludziom oraz włażące do mieszkań pousuwać. Pseudo ekolodzy niech krzyczą. Bardziej o psy dbają w tym mieście niż o ludzi. Co do centrali Pogotowia Ratunkowego, to chyba w Jastrzębiu jest teraz? To też paranoja, ponoć w krakowskim już prokuratura tym się zajęła, bo karetki nie wiedzą gdzie jechać i błądzą. Ta reforma to jakaś paranoja. O odszkodowanie do tych wszystkich lamentujących o każdy listek!

  2. Ale niedawno byl artykuł że chcą wyciąć stare drzewa (chore kasztany),to podniesiono straszny raban, że szkoda drzew!! Zdecydujcie się ludzie chcecie mieć drzewa czy nie ,co jednak nie zmienia faktu,że widoczność na przejściach jest fatalna.

  3. A wiecie że ,aby przewieżć pacjenta z oddziału wewnętrznego ze Szpitala na ul.Gamowskiej na oddział kardiologiczny w RCK na ul.Gamowskiej, musi przyjechać karetka z… Rybnika ,Jastrzębia a nawet z Katowic?Zdrowi jesteście to nie macie pojęcia jak działa reforma:)))))))))))

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here