Unia Racibórz mistrzem Polski! [ZDJĘCIA]

Młodzi zapaśnicy z MKZ Unia Racibóz wywalczyli tytuł drużynowego mistrza Polski. Gospodarze zdeklasowali rywali zdobywając aż sześć medali. Konkurencja była ogromna. MKZ Unia Racibórz mistrzem Polski – zdjęcia>>>

8 grudnia zakończyły się II Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach stylu klasycznym i zapasach kobiet. Łącznie w zawodach wystartowało 378 zawodników i zawodniczek, 150 w zapasach kobiet i 228 w stylu klasycznym. Raciborscy młodzicy nie zawiedli – wywalczyli 6 medali i wygrali turniej drużynowo w stylu klasycznym na 47 startujących klubów a w zapasach kobiet uplasowali się na 7 pozycji.

- reklama -

Wśród medalistów w grupie chłopców znaleźli się Michał Michniewicz, który w kategorii do 38 kg zdobył srebrny medal przegrywając tylko w walce finałowej z zawodnikiem z Olimpijczyka Radom Dudzińskim Patrykiem. Michał był rocznikowo najmłodszym zawodnikiem a mimo to pokazał, że stać go na wygraną z każdym. Kolejnymi srebrnym medalistą został Kamil Bordo 47 kg. Kamil zaskoczył wszystkich, pokazał charakter a przy tym wykorzystał umiejętności. W walce półfinałowej pokonał utytułowanego zawodnika Macieja Parszewskiego. W walce finałowej musiał uznać wyższość zawodnika Aleksandra Mielewczyka.

W kategorii do 53 kg najlepszym zawodnikiem został Mariusz Tochwin, który bezkonkurencyjnie przeszedł przez cały turniej jako niepokonany. W walce finałowej po efektownych rzutach suplesowych zakończył pojedynek przed czasem. Ostatnim medalistą wśród chłopców został Szymon Ćwik walczący w kategorii do 66 kg. Szymon po 5 wygranych pojedynkach i jednym przegranym został sklasyfikowany na 3 miejscu. Tuż za podium na 5 miejscu zakończyli turniej Kamil Czarnecki 35 kg, Filip Świerczewski 42 kg, Gracjan Głogiewicz 59 kg, Jakub Wysocki 73 kg, Bogusław Wieczorek 100 kg.

W grupie Kobiet ,,UNIA” Racibórz wystawiła 3 zawodniczki z czego aż dwie walczyły o złoty medal. W kategorii do 67 kg Wiktoria Urgacz uległa tylko jednej zawodniczce z Plewisk Kindze Kurkowiak po czym zdobyła srebrny medal. W kategorii do 52 kg niezawodna była Natalia Pitry która w walce finałowej nie dała najmniejszych szans przeciwniczce z Wierzbicy wygrywając przewagą techniczną. Trenerami zawodników i zawodniczek są Piotr Szczeponiok, Piotr Żurawik i Mateusz Wanke.

MKZ "Unia Racibóz -szczegółowe wyniki
35 kg – Patryk Ostrowski     16m
35 kg – Kamil Czarnecki        5m
38 kg – Damian Machowski    20m
38 kg –  Michał Michniewicz    2m
42 kg – Michał Witek        21m
42 kg – Filip Świerczewski    5m
47 kg – Daniel Grzeszczyk    33m
47 kg – Galda Marek        34m
47 kg – Weczerek Sebastian     31m
47 kg – Kamil Kremer        28m
47 kg – Kamil Bordo        2m
53 kg – Filip Wołek            27m
53 kg – Mariusz Tochwin    1m
59 kg – Gracjan Glogiewicz      5m
66 kg – Szymon Ćwik         3m
73 kg – Dobrzański Dominik    16m
73 kg – Tomek Wawrzyńczyk 15m
73 kg – Jakub Wysocki        5m
100 kg – Piotr Procek         8m
100 kg – Bogusław Wieczorek 5m
52 kg – Natalia Duksa        20m
52 kg – Natalia Pitry        1m
67 kg – Wiktoria Urgacz        2m

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Młodzi zapaśnicy rywalizowali w Arenie RAFAKO [ZDJĘCIA]

Młode zapaśniczki i młodzi zapaśnicy z całej Polski zjechali do Areny RAFAKO w Raciborzu, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski w zapasach stylu klasycznym młodzików i młodziczek. Zapasy w Arenie RAFAKO – zdjęcia>>>

 

Pływacy SMS Racibórz na zawodach w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Aż pięciokrotnie stawali na podium pływacy raciborskiej SMS Racibórz na zawodach w Szczecinie. Mimo to podium rywalizacji drużynowej znalazło się poza zasięgiem młodzieży z Raciborza.

II liga siatkówki: Grali rywale Rafako

Choć Rafako w tej kolejce pauzowało, pozostałe drużyny rozegrały 12. ligową kolejkę. Zgodnie z przewidywaniami we wszystkich meczach wygrali faworyzowani gospodarze. Żaden z rywali do utrzymania nie odrobił punktów do raciborzan.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

—————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here