Naval opowiedział uczniom ZSOMS jak to jest być komandosem

Były żołnierz jednostki specjalnej GROM gościł w raciborskiej SMS. Niezwykły gość opowiedział uczniom o wyczerpujących szkoleniach, uzbrojeniu, "zwyczajnym" dniu służby na misji… Naval w ZSOMS Racibórz>>>

Wywodzący się z Raciborza były żołnierz jednostki sił specjalnych GROM, kryjący się pod pseudonimem Naval był dziś, 10 grudnia 2013 roku, gościem Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Naval przez kilkanaście lat służby brał udział w wielu misjach zagranicznych i akcjach bojowych. Za swoje zaangażowanie został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego przyznawanym wybitnie zasłużonym w bojach i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia. Otrzymał również Złotą Odznakę GROM-u.
Dzisiejszy gość raciborskiej SMS jest pierwowzorem postaci komputerowej gry Medal of Honor: Warfinger. Aktualnie zajmuje się głównie szkoleniem i doradztwem w sprawach bezpieczeństwa. Na spotkaniu z młodzieżą Naval przybliżył nieco specyfikę działalności GROM-u, który powstał na początku lat 90-tych minionego wieku by czynnie zwalczać terroryzm. Mówił między innymi jak można się dostać do tej elitarnej jednostki, jak wyglądał zwykły dzień służby podczas misji, o szkoleniach, uzbrojeniu i wielu innych aspektach bycia żołnierzem jednostki specjalnej.
Gość Szkoły Mistrzostwa Sportowego opowiadał także o swojej niedawno wydanej książce "Przetrwać Belize", która opisuje kilka tygodni wyczerpujących treningów w środkowoamerykańskiej dżungli. Jutro, 11 grudnia, autor "Przetrwać Belize" spotka się z czytelnikami w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu.  

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

- reklama -

Komandos GROM-u z Raciborza o sztuce przetrwania w dżungli

Raciborzanin wraz z innymi uczestnikami szkolenia trafił do belizeńskiej dżungli, w której wszechogarniające błoto grało pierwsze skrzypce. Niebezpieczeństwo czyhało wszędzie. Jak udało Mu się przetrwać w takich warunkach?

Młodzież z Raciborza dowie się o wyzysku Polaków za granicą

Wielu mieszkańców powiatu raciborskiego wyjeżdża za chlebem poza granice Polski. Częste są przypadki wyzysku i popadania w konflikt z miejscowym prawem. Władze powiatu raciborskiego chcą temu zaradzić.

Grad medali pływaków SMS Racibórz na Mistrzostwach Śląska

Pływacy z raciborskiej SMS pokazali, że na Śląsku nie mają sobie równych. Na mistrzostwach w Gliwicach dziesięciu zdolnych pływaków zdobyło aż 19 medali. SMS Racibórz na Mistrzostwach Śląska Open juniorów>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. wiele razy siedzialem z tym gościem w ławce szkolnej w podstawówce. Juz wtedy pamiętam, że gadał ciągle o wojsku………….No i dopiął swego. Pozdrawiam – TOM

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here