Konkurs: Rekiny przyjechały do Raciborza ROZSTRZYGNIĘTY

Od czwartku do niedzieli przy Auchan można oglądać żywe rekiny w największym mobilnym akwarium w Europie. Dla naszych czytelników mamy 10 bezpłatnych wejściówek na to wydarzenie.

Żywe Rekiny – SOS Sea. Największe Mobilne Akwarium – 15 tys.litrów morskiej wody

- reklama -

Kiedy: od 12.12.2013 do 15.12.2013 codziennie w godz. 10:00 – 18:00
Gdzie: przy galerii handlowej Auchan w Raciborzu

Zapraszamy do największego mobilnego akwarium w Europie. Co trzeba zrobić, by wygrać bezpłatną wejściówkę? Wystarczy w komentarzu do tego artykułu wpisać REKINY, podpisać się swym imieniem i inicjałem. Zwycięzcy zostaną wylosowani. Wejściówki do odbioru w siedzibie redakcji przy ul. Klasztornej w piątek do godz. 16.00 po okazaniu dowodu tożsamości.

 

 

 

 

Nasze objazdowe akwarium to nie tylko zabawa i edukacja. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest odwołanie się do uczuć publiczności i uświadomienie jej, że człowiek jest tylko ogniwem w fascynującym łańcuchu niepowtarzalnych cudów natury. Czy wiesz, że znamy ponad 500 gatunków rekinów?

Że w ciągu ostatnich 20 lat, prawie połowa z nich została wymordowana? To ma katastrofalny wpływ na faunę. Dlatego we współpracy z naukowcami i renomowanymi akwarystami morskimi na całym świecie staramy się stworzyć tzw „Bank dla Natury”.
Rekiny są na ziemi od 350 mln. lat, a ich największym zagrożeniem jest człowiek. Dlaczego? PONIEWAŻ SIĘ ICH BOIMY.

Naszym celem jest obalenie mitu o krwiożerczości rekinów. Rekiny zabijają rocznie 5 do 10 osób, podczas gdy człowiek w tym samym czasie zabija 50 do 100 mln sztuk rekinów.

KTO JEST BARDZIEJ KRWIOŻERCZY?
Dlatego przyjeżdżamy do Ciebie z tym wyjątkowym pokazem. Zapewnienie odpowiednich warunków i utrzymanie równowagi biologicznej dla rekinów w akwarium to bardzo ekstremalne wyzwanie. To przedsięwzięcie było poprzedzone latami badań i jest oparte o skomplikowaną maszynerię. Wiedzę na temat sztucznego środowiska dla rekinów posiada jedynie kilka osób na świecie wśród nich jest właściciel tego akwarium człowiek, który poświęcił swoje życie dla ratowania rekinów – Fabryce Lesieur – naukowiec, ekolog, biolog morski i były współpracownik legendarnego Jacquesa Cousteau. Człowiek który wędruje ze swoim akwarium po miastach Europy aby przekonać ludzi do konieczności utrzymania równowagi życia morskiego.

NASZE REKINY

TRIAKIS SEMIFACIATA – REKIN LEOPARD

CARCHARHINUS MELANOPTERUS – REKIN CZARNOPŁETWY

GINGLYMOSTOMA CIRRATUM – REKIN WĄSATY

TRIADON OBESUS – REKIN KORALOWY

 

/ps/

- reklama -

47 KOMENTARZE

 1. Lista wylosowanych osób poniżej. Zapraszamy po odbiór wejściówek z dowodem tożsamości dziś do 16.00 w siedzibie redakcji (róg Klasztornej i Ogrodowej):
  Przemysław W (Wczoraj 15:42)
  krzysztof n (Wczoraj 16:39)
  Grzegorz B. (Wczoraj 16:53)
  Radosław RR (Wczoraj 18:35)
  Monika MK (Wczoraj 18:21)
  Kamil KK (Wczoraj 19:45)
  Danuta D.G. (Wczoraj 20:03)
  Jola J.Sz. (Wczoraj 20:41)
  Ela. M-C (Wczoraj 21:24)
  agnieszka A.S. (Dzisiaj 08:14)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here