Pieszy potrącony na pasach na ul. Ogrodowej [ZDJĘCIA]

Zbliżające się przesilenie zimowe źle wpływa na bezpieczeństwo na drogach. Na ul. Ogrodowej w Raciborzu doszło do kolejnego w ostatnich dniach potrącenia pieszego. Racibórz ul. Ogrodowa – potrącenie pieszego – zdjęcia>>>

12 grudnia ok. godz. 18:00 na ulicy Ogrodowej doszło do potrącenia pieszego. Pieszy został potrącony na przejściu dla pieszych (nieopodal wjazdu do Biedronki) przez kierującego oplem vectra mężczyznę (50 l.). Na miejsce zdarzenia zjechały policja oraz karetka pogotowia. Pieszy (66 l.) ze złamaną nogą został przewieziony do szpitala, gdzie czeka go operacja.
To kolejne zdarzenie tego typu w ostatnich dniach (wczoraj doszło do potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych przy Placu Mostowym, w sobotę (7.12) na przejściu dla pieszych na ul. Wojska Polskiego została potrącona 79-letnia kobieta, a 2 grudnia na przejściu dla pieszych na Armii Krajowej potrącone zostały trzy kobieta. Jedna z nich zmarła.

Więcej informacji nt. zdarzenia na ul. Ogrodowej jutro.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

- reklama -

Pożar w Bohuminie. Polacy pomogli Czechom [ZDJĘCIA]

Zgłoszenie o płonącym samochodzie w Chałupkach postawiło na nogi strażaków PSP Racibórz oraz OSP Chałupki. Na miejscu okazało się, że samochód płonie po stronie czeskiej. Mimo to strażacy wzięli się do roboty.

16-latek potrącony na przejściu dla pieszych

We wtorek ok. godz. 13.30 koło stacji paliw na rondzie przy moście zamkowym kierujący nissanem 67-letni mieszkaniec Raciborza potrącił na przejściu dla pieszych 16-letniego raciborzanina.

79-latka potrącona na Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]

Przechodząca przez ulicę Wojska Polskiego w Raciborzu kobieta została potrącona przez daewoo matiz. Kobieta została przewieziona do szpitala. Wypadek na Wojska Polskiego – zdjęcia>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

—————————————————————————————————————-

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Chodzę i jeżdżę po Raciborzu i to jest totalna wiocha – co się w tym mieście wyprawia. Piesi włażą na drogę jak krowy na wsi, nie patrzą na nic, myślą, że jak oni widzą kierowcę to on ich też widzi. A kierowcy? Co tam „szczególna ostrożność”, jadą ile można, przepisowe 50kmh i nie patrzą, że po zmroku, w zimie, jak luzie są ubrani na czarno, gówno widać i pieszego zauważa się w ostatnim momencie… I tak to juz u nas na wsi jest.

  2. To jedno z tych miejsc, gdzie nawet oznakowane przejście nie zapewnia bezpieczeństwa. Z reguły jednak to od strony Biedronki dochodzi do wypadków, a tu ze zdjęć widać, że samochód jechał w stronę skrzyżowania Słowackiego/Ogrodowa/Miarki. Tam akurat widocznośc jest b.dobra. Musiało rzeczywiście być ciemno, albo kierowca za szybko jechał, albo pieszy wtargnął na jezdnię. Tak myślę, że może któryś z uczestników spożywał alkohol?

  3. Może wreszcie władze samorządowe wpadną na pomysł wprowadzenia strefy ograniczenia prędkości do 40 km/h w niewielkim śródmieściu Raciborza. Przez obszar ograniczony Starowiejską, Jana Pawła II, Opawską, Łąkową, Kośoiuszki, Kolejową, Pocztową, Nowomiejską, Reymonta i Głubczycką pojedziemy kilkadziesiąt sekund dłużej, a bezpieczeństwo pieszych i płynność ruchu na skrzyżowaniach wzrosną Chciałabym, aby choć raz Racibórz znalazł się w awangardzie miast stosujących śmiałe rozwiązania komunikacyjne a władze przestały oglądać się na to co myślą wyborcy. Włodarze, lud już Was wybrał.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here