Czekając na śnieg: mieszkańcy proszą o tor saneczkowy

Kalendarzowa zima jeszcze nie nadeszła, ale mieszkańcy Raciborza już myślą o białym szaleństwie. Niegdyś idealnym terenem do zjeżdżania na sankach była Obora. Czy nadal tak jest? Mieszkańcy poprosili radnego o interwencję.

– Panie prezydencie, mieszkańcy proszą, żeby zrobić tor saneczkowy w Oborze,  kiedyś wiele osób z niego korzystało – zwrócił się do Mirosława Lenka radny Michał Fita w czasie obrad miejskiej komisji oświaty. – Ale tor saneczkowy jest, naturalny i innego nie planujemy robić – odparował prezydent. Radny Fita wyjaśnił, że mieszkańcy wspominali o dużych kamieniach zalegających na trasie zjazdu saneczkowego, które nawet zimą, przy grubej warstwie śniegu, utrudniają swobodną zabawę. – Ja na sankach nie jeżdżę, ale taką argumentację słyszałem – dodał radny.

- reklama -

Obrady miejskiej komisji oświaty. Od lewej: dyrektor OSiR Jerzy Kwaśny, radny Michał Fita, radny Dawid Wacławczyk.

Prezydent obiecał przekazać uwagi Hubertowi Kretkowi, Dyrektorowi Arboretum Bramy Morawskiej. Czy sprawę udać się załatwić do pierwszych opadów śniegu? Czekamy na sygnały Czytelników.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Starosta i prezydent powalili publikę Gwiazdki Serc [WIDEO]

Prezydent Lenk rozprawiający o relacjach damsko męskich, a starosta Hajduk o perypetiach bacy… Niemożliwe? 13 w piątek wszystko zdarzyć się może! Do tego jeszcze Los Isbos i M. Labus [zobacz WIDEO]. Koniecznie zobacz  ZDJĘCIA z części I>>

 

 

M. Lenk dokonał przeglądu wojsk, które będą walczyć z zimą

Nadejście zimy jest pewne niczym amen w pacierzu. Prezydent Mirosław Lenk co roku dokonuje przeglądu swoich "wojsk", którym przyjdzie zmierzyć się ze skutkami srogiej aury. Co z wynikami tegorocznego przeglądu?

Nowy herb Raciborza, czyli dlaczego orzeł ma płaski brzuszek

Dlaczego połówka orła na nowym raciborskim herbie ma płaski brzuch i nie styka się z połówką orła? Czy pióra orła powinny być proste? I dlaczego herbu nie zrobili graficy z Raciborza? – debatowali radni.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here