Czekając na śnieg: mieszkańcy proszą o tor saneczkowy

0

Kalendarzowa zima jeszcze nie nadeszła, ale mieszkańcy Raciborza już myślą o białym szaleństwie. Niegdyś idealnym terenem do zjeżdżania na sankach była Obora. Czy nadal tak jest? Mieszkańcy poprosili radnego o interwencję.

– Panie prezydencie, mieszkańcy proszą, żeby zrobić tor saneczkowy w Oborze,  kiedyś wiele osób z niego korzystało – zwrócił się do Mirosława Lenka radny Michał Fita w czasie obrad miejskiej komisji oświaty. – Ale tor saneczkowy jest, naturalny i innego nie planujemy robić – odparował prezydent. Radny Fita wyjaśnił, że mieszkańcy wspominali o dużych kamieniach zalegających na trasie zjazdu saneczkowego, które nawet zimą, przy grubej warstwie śniegu, utrudniają swobodną zabawę. – Ja na sankach nie jeżdżę, ale taką argumentację słyszałem – dodał radny.


Obrady miejskiej komisji oświaty. Od lewej: dyrektor OSiR Jerzy Kwaśny, radny Michał Fita, radny Dawid Wacławczyk.
- reklama -

Prezydent obiecał przekazać uwagi Hubertowi Kretkowi, Dyrektorowi Arboretum Bramy Morawskiej. Czy sprawę udać się załatwić do pierwszych opadów śniegu? Czekamy na sygnały Czytelników.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Starosta i prezydent powalili publikę Gwiazdki Serc [WIDEO]

Prezydent Lenk rozprawiający o relacjach damsko męskich, a starosta Hajduk o perypetiach bacy… Niemożliwe? 13 w piątek wszystko zdarzyć się może! Do tego jeszcze Los Isbos i M. Labus [zobacz WIDEO]. Koniecznie zobacz  ZDJĘCIA z części I>>

 

 

M. Lenk dokonał przeglądu wojsk, które będą walczyć z zimą

Nadejście zimy jest pewne niczym amen w pacierzu. Prezydent Mirosław Lenk co roku dokonuje przeglądu swoich "wojsk", którym przyjdzie zmierzyć się ze skutkami srogiej aury. Co z wynikami tegorocznego przeglądu?

Nowy herb Raciborza, czyli dlaczego orzeł ma płaski brzuszek

Dlaczego połówka orła na nowym raciborskim herbie ma płaski brzuch i nie styka się z połówką orła? Czy pióra orła powinny być proste? I dlaczego herbu nie zrobili graficy z Raciborza? – debatowali radni.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here