Grupy teatralne z MDK wystąpiły w Poznaniu

Już po raz trzeci Młodzieżowy Dom Kultury i jego grupy teatralne 4 Ściana I  oraz 4 Ściana II zaprezentowały się w Poznaniu, gdzie 6 i 7 grudnia odbyła się III Poznańska Noc Teatrów AMICI.

Imprezę organizowało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu. Główne hasła, które przyświecają od lat przeglądowi, to: spotykać się na scenie, aby uczyć się od siebie, aby głośno wyrażać swój zachwyt, aby pobyć w twórczej atmosferze i poznać cudownych ludzi, wrażliwych na teatr. Raciborskie grupy były jednymi z wielu grup z całej Polski, które zaprezentowały się na poznańskiej scenie. Można było zobaczyć również amatorskie grupy teatralne m. in. z Wrocławia, Konstancina pod Warszawą czy Kędzierzyna Koźla.  Po każdym spektaklu młodzież mogła udać się do „Obszaru Zachwytu” i na odpowiednich kartach wpisać swoje uwagi dot. obejrzanego przedstawienia. O raciborskich teatrach wypowiadano się w samych superlatywach.

- reklama -

Młodzież zaprezentowała się w trzech spektaklach: „No tańcz!”, „Poczekalnia” i „Cioteczka”. Wszystkie spektakle wyreżyserowała Agnieszka Busuleanu-Jaksik, która prowadzi w/w koła teatralne. Niebawem spektakle będzie można zobaczyć na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

 

publ./ps/

 

 ———————————————–

 

zobacz także:

 

14-15 grudnia w Rybniku odbył się VII Międzynarodowy Silesia Gospel Festiwal im. Norberta Blachy. W jednej z imprez Festiwalu (Gospel Night) udział wziął zespół wokalny Miraż reprezentujący Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

 

14 grudnia zespoły Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej” Źródło” wzięły udział w II Krapkowickich Zderzeniach Tanecznych. W kategorii SHOW DANCE do 11 lat dwa raciborskie zespoły zajęły ex aequo pierwsze miejsce.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here