Tworków: Święta z kolędą Weihnachten mit Weihnachtsliedern

200 wykonawców, 44 występy solo i w zespołach, czyli Święta z kolędą w Tworkowie.  Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w języku polskim i niemieckim – zobacz zdjęcia>>>
"Święta z kolędą – Weihnachten mit Weihnachtsliedern" czyli Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w języku polskim i niemieckim, organizowany przez Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, szybkimi krokami zbliża się do jubileuszu. To już po raz dziewiąty przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści mieli okazję popisać się zdolnościami wokalnymi.

- reklama -
W tegorocznej edycji 16 grudnia na scenie tworkowskiego Centrum Kultury wystąpiło prawie 200 wykonawców. Jury – muzykolog Zuzanna Ortmans oraz muzyk i opiekun chóru, Jan Goldman – oceniło 44 występy dzieci i młodzieży, które śpiewały solo i w zespołach.

Jurorzy zgodnie chwalili bardzo dobre przygotowanie, a niejednokrotnie wyjątkowe zdolności młodych śpiewaków. Docenili także dobór repertuaru, który zawierał wiele ciekawych i mało znanych utworów świątecznych, zarówno polskich jak i niemieckich.Gratulacje i dużo ciepłych słów usłyszeli opiekunowie, którzy przygotowali dzieci i młodzież do konkursu. Laureaci przeglądu wystąpią podczas Koncertu Galowego w styczniu 2014 roku w kościele parafialnym w Tworkowie.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Tradycyjny Weihnachtsmarkt w 3 niedzielę adwentu w Tworkowie

Choć w tym roku natura poskąpiła śniegu, to jednak płonące przed domem parafialnym ognisko, kolędy i pastorałki rozbrzmiewające z głośników wprawiły wszystkich w radosny, przedświąteczny nastrój.

Weihnachtsmarkt w Bolesławiu [ZDJĘCIA]

Grzane wino wzmocnione korzennymi przyprawami, kiełbaski z grilla, świeżo smażone pączki, dobra zabawa, czyli Weihnachtsmarkt w Bolesławiu – zobacz zdjęcia>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here