Nowe scieżki rowerowe w Raciborzu w 2014 roku

W budżecie na nadchodzący rok rada miasta zarezerwowała środki na kolejne odcinki ścieżek rowerowych. Mają one łączyć już istniejące bądź planowane na najbliższe lata. Gdzie powstaną?

Pierwszy odcinek zaplanowany na przyszły rok przebiega od ulicy Wileńskiej do ul. Pracy. Chodzi o teren pomiędzy ogródkami działkowymi a placem należącym do SM Nowoczesna, gdzie obecnie jest przejście zamknięte co prawda dla ruchu samochodowego, ale o podłożu szutrowym. Niejednokrotnie o ścieżkę dopominali się okoliczni mieszkańcy i wreszcie się doczekają. Niestety, droga nie doczeka się renowacji na całej szerokości. Zostanie wykonany ciąg pieszo – rowerowy, jednak o parametrach odpowiadających ścieżce rowerowej, czyli 2,5 metra szerokości.

- reklama -

 

W następnych latach, aby połączyć istniejące drogi komunikacji rowerowej, powstanie również ścieżka wzdłuż ul. Słowackiego, potrzebna chyba jak nigdzie indziej. Prezydent jednak nie precyzuje, czy to już w 2015, mówi tylko "w najbliższych latach". – Jest planowana, niemniej stan chodników wzdłuż Słowackiego nie jest jeszcze taki tragiczny – zauważa Lenk. Ścieżka, jeśli powstanie, to jedynie po stronie gdzie swoje tereny ma spółdzielnia mieszkaniowa. Tylko tam parametry dopuszczają podobne rozwiązanie.

 

Zanim jednak doczekamy się ścieżki po Słowackiego, w 2014 planowany jest jeszcze inny odcinek. Dobudowany zostanie brakujący fragment wzdłuż ul. Matejki.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ————————————————

 

zobacz także:

 

 

Czekając na śnieg: mieszkańcy proszą o tor saneczkowy

Kalendarzowa zima jeszcze nie nadeszła, ale mieszkańcy Raciborza już myślą o białym szaleństwie. Niegdyś idealnym terenem do zjeżdżania na sankach była Obora. Czy nadal tak jest? Mieszkańcy poprosili radnego o interwencję.

 

 

Policjant też człowiek, czyli jak rowerem po Bogumińskiej?

Radny Marceli Klimanek poskarżył się na wyremontowany chodnik przy ul. Bogumińskiej. Jego parametry wykluczają by był ciągiem pieszo-rowerowym, a tym samym po nim jazdę rowerem.  Prezydent jest innego zdania.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here