Tradycja i nowoczesność na wieczorze jasełkowym w MDK

– Ja Oka. Ja Oka… Odbiór. Pole czyste. Mamy tego terrorystę! – mówili przebrani za pasterzy agenci ochrony na jasełkach w MDK. Nietypowe jasełka w MDK – zobacz zdjęcia>>>

W kalendarz imprez naszej placówki na stałe wpisał się spektakl o tematyce bożonarodzeniowej.  Nie było inaczej i w tym roku. 19 grudnia wieczorem w pięknie i nastrojowo udekorowanej sali zebrali się zaproszeni goście i gospodarze imprezy. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści.
Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w ubogiej szopce. Do akcji włącza się Diabeł, który "napuszcza" na małego Jezuska Heroda i jego zgraję zabójców z Hetmanem na czele. Wszystkiemu przysłuchuje się "kwalifikowana pomoc domowa" (służąca) Jagna, która drży o życie maleństwa i biegnie ostrzec jego rodziców.  Jednak nad bezpieczeństwem świętej rodziny  czuwają wysłannicy niebiescy: aniołowie. W tym czasie do Marii, Józefa i dzieciątka przybywają  honorowi goście: trzej mędrcy ze wschodu, by złożyć pokłon i dary nowonarodzonemu królowi.  W wyścigu przez pola wyprzedzają ich pasterze, a kiedy do stajenki przybywa morderca wszyscy są już gotowi. Pasterze przeistaczają się w agentów ochrony, zrzucają kapelusze i skórzane kamizelki, a do publiczności docierają słowa: "My name is Maciek! James Maciek!"  oraz "Ja Oka. Ja Oka… Odbiór. Pole czyste. Mamy tego terrorystę!". Hetman błaga o przebaczenie, a Herod umiera we śnie. Tak  bywa: "wina, zbrodnia, kara, piekło" – wyznaje Diabeł. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami.
W "Jasełkach" w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu wystąpili wychowankowie kół: Teatr KODO – gimnazjum (opiekun Roman Bohr), Studio Baśni (opiekun: Agnieszka Czarna), koło emisji głosu dla dzieci i młodzieży (opiekun: Daniel Rożek ).

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

- reklama -

"Płonie gwiazda nad Betlejem" w raciborskiej bibliotece

Tegoroczny XII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd zgromadził rekordową ilość przedszkoli. 41 przedszkolaków z 14 raciborskich przedszkoli prezentowało polskie kolędy pielęgnując tym samym tradycję kolędowania.

Niesamowite jasełka w SP13 [ZDJĘCIA]

Władze miasta, urzędnicy, dyrektorzy i nauczyciele, którzy przybyli do SP 13 na spotkanie opłatkowe gromkimi oklaskami nagrodzili jasełka, które odegrali uczniowie szkoły. Niesamowite jasełka w SP13 – zdjęcia>>>

Wyjątkowe jasełka w szkole specjalnej [ZDJĘCIA]

Autentyczna radość oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, wartka akcja, dziesiątki wykonawców – jasełka w Zespole Szkół Specjalnych (zdjęcia) to wydarzenie wyjątkowe pod każdym względem.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here