Budżetowa sesja w powiecie w świątecznej atmosferze

Rada powiatu przyjęła budżet na 2014 rok. Obejrzany film promujący powiat raciborski oraz wysłuchane kolędy sprawiły, iż radni zagłosowali za budżetem, co rzadko się zdarza, bez głosu sprzeciwu, czy chociażby wstrzymującego.

 

- reklama -

Zanim radni przystąpili do głosowania, obejrzeli film o walorach gospodarczych powiatu raciborskiego. Następnie z projektora poleciały aż trzy kolędy w wykonaniu Anny Wyszkoni i Marzeny Korzonek. Jeśli dodać do tego tradycyjne wystąpienie starosty relacjonującego co robił pomiędzy sesjami, ta część obrad pochłonęła blisko godzinę.

Następnie przegłosowano budżet. Bez dyskusji i żadnych uwag. To samo tyczy pozostałych uchwał przygotowanych na ten dzień, m.in. rozkład pracy i dyżurów aptek, zmiany czy statutu szpitala. W interpelacjach radny Jerzy Staroń zwrócił uwagę, iż autobusy PKS Racibórz są oznakowane logo powiatu wodzisławskiego a nie raciborskiego (starosta obiecał iż raciborskie też będzie), przypomniał że można ubiegać się o środki konkursowe np. na gród drengów. Jeszcze tylko Leonard Malcharczyk wrócił do jednego ze swoich koronnych tematów, a mianowicie ul. Wiejskiej w Raciborzu, starosta i przewodniczący rady złożyli życzenia, i po niespełna 1,5 godziny ostatnia sesja rady powiatu w tym roku zakończyła się.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————-

 

patrz także:

 

 

Rada miasta przyjęła budżet na 2014 rok

15 głosami za przy 5 wstrzymujących się i żadnego sprzeciwu radni miejscy przyjęli budżet na przyszły rok. Obyło się bez zwyczajowej w takiej okazji gorącej dyskusji, choć opozycja tradycyjnie zgłosiła szereg zastrzeżeń.

 

Leonard Malcharczyk widziałby zbiornik Racibórz na zamku

Makieta budowy zbiornika Racibórz Dolny na zamku – to nowy pomysł radnego Leonarda Malcharczyka. Miałoby to służyć dwóm celom: pokazania ludziom jak zbiornik będzie wyglądał, a przy okazji promocji zamku.

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. to może by tak radnych powiatowych i miejskich o połowę mniej, skoro wszyscy wszystko popierają (powiat) albo sie wstrzymuja (miasto). tak niemrawej opozycja to cos niemozliwego

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here